Problem z przesyłkami z USA i Chin

Witam.

 

17.01.17 dokonałem dwóch zakupów, za niewielkie kwoty, u sprzedawców znajdująchych się w USA i Chinach.

Sprzedawca z USA wysłał mój zakup USPS First Class Mail International / First Class Package International Service - zdaje sobię sprawę z tego że taka przesyłka posiada nr. śledzenia jedynie na terenia USA (mój nr. przesyłki LK199830613US).

Natomiast przesyłka z Chin była za free Economy International Shipping - sprzedający podał nr. śledzenia ale coś wątpie że

a) jest poprawny

b) próbuje skorzystać z niego na złych stronach www

Ponieważ za każdym razem ukazuje mi się komunikat o błędzie (nr śledzenia który dostałem od sprzedającego Numer przesyłki 89073828760)

 

Przed kilkoma min. wysłałem wiadomość na priv do obu sprzedawców z prośbę o pomoc. O ile Jankesa nie podejrzewam o złe zamiary, o tyle mam poważne wątpliwość co do sprzedawcy z Chin - ze po prostu poleciał sobie ze mną w kulki i wogóle nie wysłał przedmiotu ...

 

Teraz jest pytanie jak to dalej dobrze rozegrać ? Zamierzam nie zalerznie od odp sprzedajacych zaczekać do końca przysłego tyg. tj 17tego i wprzypadku gdy przesyłki nie dotrą zaproponować im aby zwrócili mi przesłaną kase. A jeśli uzyskam odmowę otworzyć sprawę na eBay ...

 

Tyle tylko że jeszcze nigdy tego nie robiłem ... jak to rozegrać, na co powinienem się przygotwać, w skrócie jak się zachować żeby max. zwiekszyć swoje szanse na rostrzygnięcie sporu na swoja korzyść ?

 

Zaznaczam że otwarcie sporu to dla mnie ostateczność i wcale nie mam ochoty się w to bawić, tym bardziej że zamiast jakiego kolwiek zwrotu wolał bym otrzymać zamówione przedmioty.

 

Proszę o pomoc

 

Jak zlokalizować takie przesyłki jeśli znajdują się już na terenie kraju ?

Ewentualnie jak skontaktować się z urzedem celnym ? Jaki UC obsługuje moją przesyłkę (woj. łódzkie) ?

Wiadomość 1 z 10
ostatnia odpowiedź
9 ODPOW. 9

Problem z przesyłkami z USA i Chin

w zamówieniu powinien być podany szacowany czas dostawy, czy ten termin już minął ? 

economy international shipping nie wygląda mi na trackowaną przesyłkę. kilka rzeczy z chin dostałem bez problemów po kilku tygodniach > wysyłane były podobnymi metodami typu standard lube conomy shipping > moze w jednym przypadku przesylka doszla z lekkim opoznieniem wzgledem szacowanej daty dostawy. przy platnosci paypalem, masz 180 dni na zgloszenie sprawy.

 

jak szybko po zakupie sprzedawca z chin wyslal towar? w chinach mieli tez niedawno swieta wiec byc moze to moglo spowodowac opoznienia

 

w podobnych sytuacjach najpierw pisze do sprzedawcy ,ze nie otrzymalem towaru w szacowanym terminie i sprawe otwieram dopiero w ostatecznosci, gdy sie nie odezwie lub rzeczywiscie mija sporo czasu bez dostawy. Niektorzy od razu sami zwracaja kase zeby nie obnizac sobie punktacji otwartym sporem, i po dostawie wysylam im kase z powrotem

 

instrukcje co do sporów znajdziesz na http://pages.ebay.pl/help/buy/item-not-received.html

 

co do przesylki z usa ostatni status wg trackitonline.ru

 

31.01.2017 12:25
Turkey Istanbul

 

Wiadomość 2 z 10
ostatnia odpowiedź

Problem z przesyłkami z USA i Chin

masz bardziej szczegółowe sledzenie niz to na to trackitonline.ru ale de facto takie same http://www.17track.net/pl/track?nums=LK199830613US

Wiadomość 3 z 10
ostatnia odpowiedź

Problem z przesyłkami z USA i Chin

poniewaz jest to przesyłka ekonomiczna, dlatego ona sobie bedziue fruwac od lotniska do lotniska

Wiadomość 4 z 10
ostatnia odpowiedź

Problem z przesyłkami z USA i Chin

"First Class Package International Service - zdaje sobię sprawę z tego że taka przesyłka posiada nr. śledzenia jedynie na terenia USA (mój nr. przesyłki LK199830613US)."

 

Juz nieaktualna informacja. Sledzenie jest do odbiorcy ale: na first class jak rowniez na small flat rate oraz flat rate envelope nie sa przyjmowane reklamacje. Kropka. Nie ma odszkodowana, nie ma przeprosin, nie ma zwrotu oplaty pocztowej. Jest jedynie standardowe, sztancowe poszukiwanie jesli zaginie.

 

Przesylki takie (moze i inne) potrafia bladzic np. USA, Michigan -  Polska - Brazylia (odprawa celna) - USA, Miami - Hamburg - Polska i to wszystko tylko w ciagu 2 miesiecy. Azeby bylo fajniej, poczta amerykanska zresetowala sledzenie 31 grudnia wiec na papierze wygladalo wszystko OK.

 

inna moja przesylka pojechala przez Ghane w Afryce a jeszce inna z Polski wrocola do Newark w USA a nastepnie ponownie do Polski trwalo tylko miesiac

 

Twoja przesylka jest w drodze z Turcji do .....cierpliwosci

 

http://www.17track.net/en/track?nums=LK199830613US

 

https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction?tLabels=LK199830613US

**************************************
Wiadomość 5 z 10
ostatnia odpowiedź

Problem z przesyłkami z USA i Chin

Nie zdawałem sobie sprawy że przesyłki USPS First Class mogą tak błądzić po swiecie - wcześniej gdy kupowałem i przedmiot był wysyłany w ten sposób, paczka dochodziła szybko i bez problemów 10 - 20 dni max

 

Szacowany czas dostawy przesyłek w moim przypadku :

 

- z USA  9 - 15 dni roboczych - dostawa 31 stycznia - 7 lutego (info o wysyłce 17 stycznia)

- z Chin 10 - 29 dni roboczych - dostawa 2 lutego - 1 marca (info o wysyłce 19stycznia)

 

Dziękuje wszystkim za pomoc i informacje.

 

Najbardziej pocieszyła mnie informacja że mam aż 180 dni na otwarcie sporu przez PayPal (za zakupy płacę tylko w ten sposób) ... do tej pory myślałem że wszystkie spory transakcyjne muszę rozpoczać najpóźniej 45 dnia od zakupu.

 

Cóż wygląda na to że pozostaje mi tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać ...

 

Wiadomość 6 z 10
ostatnia odpowiedź

Problem z przesyłkami z USA i Chin

A ja Ci jeszcze napiszę, że jak Twoja paczka z USA idzie przez Turcję to od momentu wysłania jej z Turcji będziesz czekał ok. 14-16dni.

Ja sprowadzam sporo rzeczy ze Stanów i dotąd wszystkie przesyłki szły przez Londyn albo Amsterdam i wszystko szło sprawnie, od momentu pojawienia się ich w Europie mijały z reguły 2 dni paczki były już w Polsce. Priority Mail był u mnie z reguły po 7 dniach od nadania w USA, a teraz po tych zmianach paczki idą ok. 3 tyg 😕 .

 

Wiadomość 7 z 10
ostatnia odpowiedź

Problem z przesyłkami z USA i Chin

Już mnie lepiej nie pocieszajcie w ten sposób, to nie na moje nerwy ...

 

Nie ma wyjścia, parzę jakąś melisse i czekam do końca misiąca, zobaczym co będzie. Jak do tego czasu przesyłki się nie pojawią i nie uda się dogadać ze sprzedającymi w sprawie zwrotu gotówki, to ...

 

Chyba nie pozostanie mi nic innego jak otworzyć spór na PayPal - może to potrząśnie trochę sprzedającymi i będę bardziej chętni do pomocy.

 

Swoją drogą strasznie w kulki zacząła sobie lecieć firma USPS. Zastanawiam się teraz, wprzypadku kolejnych zakupów z USA, jaką formę przesyłki wybierać ... ?

 

First Class - szok ...

 

Priority Mail - widzę, że też nie jest dobrze ...

 

Ten cały prog. wysyłki między narodowej - raz zdarzyło mi się korzystać, nie powiem doszło na czas, miałem tylko problem ze zlokalizowaniem przewoźnika zajmującego się moją przesyłką już w PL. No ale z tego co zdążyłem przeczytać to mogę uwarzać że miałem szczęście, którego innym zabrakło ...

 

Coś czuje że gdy uda mi się wyjaśnić sprawę z przesyłkami które są w obecnie w drodze do mnie (przynajmniej mam taką nadzieje) to dam sobie spokój z zakupami za oceanu ... przynajmniej do czasu jakieś normalizacji w kwestji przesyłek.

Wiadomość 8 z 10
ostatnia odpowiedź

Problem z przesyłkami z USA i Chin

Ja teraz czekam na paczkę z USA Priority Mail Express, która ma deklarowany czas doręczenia 3-5 dni, a też mi znowu utknęła w Turcji i pewnie znowu dotrze po 3 tyg od nadania.

Nie wiem skąd te zmiany, ale są to z pewnością zmiany na gorsze. Expressy do PL wcześniej docierały po 4 max 5 dniach.

Podobno z Turcji jadą Tirem tak mi powiedziała Pani na rozdzielni na Okęciu jak zadzwoniłam tam w poszukiwaniu moich poprzednich paczek. Tyle, że na pewno nie jadą bezpośrednio do Polski, no bo bez przesady, żeby z Turcji do Polski jechać 2 tyg!

 

 

Wiadomość 9 z 10
ostatnia odpowiedź

Problem z przesyłkami z USA i Chin

Dzisiaj nareszcze moje czekanie dobiegło końca i przesyłka USA dotarła do mnie szczęślwie.

 

Paczce zajeło "tylko" 17 dni od momentu gdy pojawiła się w Turcji do przyjecia przez nasz UC ...

 

Łacznie więc cała operacja od momentu zakupu trwała 35 dni ... masakra.

 

Dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc.

Wiadomość 10 z 10
ostatnia odpowiedź