anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pierwszy zakup na Ebay - Parę pytań.

Witam. Chcę zamówić pluszową maskotkę(25cm) z USA za 14,99$ + 13,75$ wysyłka. Czy w związku z wysyłką tego przedmiotu będę ponosił jakieś dodatkowe koszta, w postaci Cła czy Vatu? Czy taka metoda wysyłki USPS First Class Mail Intl  jest bezpieczna i czy nie zginie gdzieś po drodze?

 

Druga sprawa, trochę podobna do pierwszej, to czy ponosi się koszta Cła i Vatu zamawiając maskotkę z Chin czy Hongkongu za 9,99$? Czy wysyłka Standard Int'l Shipping za 6zł lub nawet darmowa idąca 10-25 dni w ogóle dotrze cała?

 

Jeszcze jedno: lepiej zamawiać przedmioty obięte Programem Wysyłki Międzynarodowej czy nie? Coś gdzieś tutaj wyczytałem, że lepiejtego unikać, ponieważ występują problemy z dostawą. Na przykład, sprzedawca wysłał już paczkę a firma zajmująca się wysyłką tydzień nie daje już znać.

Z drugiej strony takie wysyłki są rejestrowane i da się je śledzić. A czy na przykład te wysyłki które podałem na początku da się śledzić? Jak zginą gdzieś to czy przysługuje mi zwrot pieniędzy?

 

Bardzo proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania

Pierwszy zakup na Ebay - Parę pytań.

Na tak małe kwoty raczej cła nie zapłacisz tym bardziej że kupujesz pierwszy raz. A nawet jak będziesz musiał to cło wyniesie max 10% wartości przedmiotu. A jak paczka nie dotrze to 50zł nie majątek jakoś przebolejesz 🙂

  

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Pierwszy zakup na Ebay - Parę pytań.

First class przesyłka bez numerów do trackingu online (nr podany aktywny tylko do granicy Stanów)

 

przesyłki z Chin idą nawet do 2 miesiecy (do 8 tygodni)   bardzooooo długoo bez "trackingu"

 

 

jak towar nie dotrze otwierasz po 3 tygodniach spór na paypalu i odzyskujesz cała kasę  za nieotrzymany towar

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Pierwszy zakup na Ebay - Parę pytań.

Na tak małe kwoty raczej cła nie zapłacisz tym bardziej że kupujesz pierwszy raz. A nawet jak będziesz musiał to cło wyniesie max 10% wartości przedmiotu. A jak paczka nie dotrze to 50zł nie majątek jakoś przebolejesz 🙂

  

 

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Pierwszy zakup na Ebay - Parę pytań.

First class przesyłka bez numerów do trackingu online (nr podany aktywny tylko do granicy Stanów)

 

przesyłki z Chin idą nawet do 2 miesiecy (do 8 tygodni)   bardzooooo długoo bez "trackingu"

 

 

jak towar nie dotrze otwierasz po 3 tygodniach spór na paypalu i odzyskujesz cała kasę  za nieotrzymany towar

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź