Paczka z USA

jezyca2510
Użytkownik

Witam, to znowu ja



Jak wiecie, zamówiłam maskotkę z USA o długości 50 cm dla mojego młodszego rodzeństwa. Wartość paczki to 173 zł wliczając koszty wysyłki. Dokładnie 3 tygodnie temu wysłano mi ją przez USPS First Class International Mail.  Słyszałam niepokojace wieści, że paczki mogą być okradane z zawartości, szczególnie u  nas.



Czy  ja mogę być pewna, że moja przesyłka dotrze bezpiecznie na miejsce przeznaczenia?



Jakie paczki najczęscięj giną?



Bardzo was proszę o szczere wypowiedzi, bo mój braciszek cały czas się wypytuje o maskotkę.

Wiadomość 1 z 20
ostatnia odpowiedź
19 ODPOW. 19

Paczka z USA

olifant-14
Użytkownik

Niedawno kupiłem aparat foto z USiA i doszedł w nienaruszonym stanie.


Jeśli płaciłaś paypalem to jeśli chodzi o finanse to martwić się nie musisz. Niestety pay nie bierze na siebie próby wytłumaczenia tego Twojemu dziecku jeśli coś pójdzie nie tak...

Wiadomość 2 z 20
ostatnia odpowiedź

Paczka z USA

jezyca2510
Użytkownik

Tak, płaciłam przez PayPal'a



To jest mój młodszy brat. :8}


Mnie tylko chodzi o to , aby paczka doszła już w miarę szybko, bo jeśli idzie przez Pocztę Polską, to mam  pewne wątlipowści..

Wiadomość 3 z 20
ostatnia odpowiedź

Paczka z USA

Jeszcze mi paczka nie zginela ani nie podmieniono zawartosci.


Listy, tak, - ginie ok 10% dlatego wysylac nalezy tylko poleconym.


 


Paczka powinna juz byc. Zapytaj na poczcie i zapytaj gdzie odprawiaja paczki dla tego urzedu i zatelefonuj do celnikow.

**************************************
Wiadomość 4 z 20
ostatnia odpowiedź

Paczka z USA

jezyca2510
Użytkownik

Ja już o tym myślałam i dzwoniłam 2 tygodnie temu.



Najpierw do Cła do Warszawy i powiedzieli mi, że takie paczki mogą być przetrzymywane na cle nawet do miesiąca, potem dzwoniłam do sortowni Pocztexu w Wa-wie i powiedzieli, że takie paczki nie są rejestrowane. Mój numer paczki to LJ662398005US



Podobno poczta ma własny odział celny, ale czemu to tak długo trwa?!



Aha, mam jeszcze dwa pytania..



Czy wiecie, jaką trasę pokonuje taka paczka z USA do Polski?



I czy USPS First Class International Mail to poczta lotnicza?

Wiadomość 5 z 20
ostatnia odpowiedź

Paczka z USA

Podobno poczta ma własny odział celny, ale czemu to tak długo trwa?!


 


ma, i to nie jeden; do każdego oddziału przypisanych jest ileś tam województw np. UC w Bytomiu obsługuje 4 województwa


 


Czy wiecie, jaką trasę pokonuje taka paczka z USA do Polski?


 


nie wiemy, tego nikt nie wie, bo te przesyłki latają zazwyczaj samolotami rejsowymi np. LOT-em


 


czy USPS First Class International Mail to poczta lotnicza?


 


pytasz się po raz kolejny, tak to poczta lotnicza


 


 

Wiadomość 6 z 20
ostatnia odpowiedź

Paczka z USA

jezyca2510
Użytkownik

Słyszałam , że ostatnio paczki idą przez Frankfurt i tam przetrzymują paczki nawet do 2 tygodni. Są dwie możliwości:



albo siedzi na celnym we Frankfurcie



albo u nas na celnym..

Wiadomość 7 z 20
ostatnia odpowiedź

Paczka z USA

tutaj jest info ze zostal list nadany:


https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction.action

**************************************
Wiadomość 8 z 20
ostatnia odpowiedź

Paczka z USA

Przepraszam, informacja stwierdza ze poczta otrzymala zawiadomienie od sprzedawcy ze przesylka zostanie nadana.


 


LJ662398005US Electronic Shipping Info Received


The U.S. Postal Service was electronically notified by the shipper on August 15, 2012 to expect your package for mailing. This does not indicate receipt by the USPS or the actual mailing date. Delivery status information will be provided if / when available. Please be advised tracking is not available for this product. No further information is available for this item.


 


Radze zapytac sprzedawce kiedy przesylke nada a takze otworzyc spor zanim minie termin

**************************************
Wiadomość 9 z 20
ostatnia odpowiedź

Paczka z USA

jezyca2510
Użytkownik

Ja już dawno pytałam się o to i otrzymałam taką wiadomość



"The item should have left the US already.
However, this is First Class Mail International hence, I do not have a tracking number for you.
Here is the custom label : LJ662398005US, that you might use it to inquire at a local custom office.

From past experiences, packages from US to Poland takes about 3-6 weeks to arrive, please give it
some extra time as it is already on its way to you."



Więc napewno wyszła ze Stanów i siedzi teraz u nas na Cle.



Mało tego , ludzie też zmawiali z USA i mieli taki sam komunikat z USPS o nadaniu i mimo tego paczka doszła , a komunikat się nie zmieniał.

Wiadomość 10 z 20
ostatnia odpowiedź