Paczka z USA a Urząd Celny ?

anngralczu-0
Użytkownik

Hej

Mam pytanko.

Kupiłam trzy dni temu zestaw dvd blu ray za kwote $94,99 z wysyłką to razem $114,98. Jak kupowałam to nie nie pisało, że mogą obejmować usługi celne. Firma wysyłkowa do której została zgłoszona paczka to Aramex. Paczka jest jeszcze w Nowym Yorku i została zgłoszona przez tamtejszy urzad pocztowy. Waga paczki to 1,1 kg. Z strony sledzenia nr przesyłek trackingonline.ru wynika, że paczke dostarczy najprawdopodobniej DHL. Moje pytanie jest takie. Czy paczka może zostać trafić do urzędu celnego i jak dojdzie do zatrzymania to co mam zrobić ? Pierwszy raz kupuje na ebay wydanie dvd blu ray. Juz kiedys raz robiłam zakupy z USA przez ebay i to byly karty i razem z wysyłką kosztowały $21. Tutaj troche juz sie obawiam., Proszę o porade. Dziękuje za kolejny za odp.

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Paczka z USA a Urząd Celny ?

Malo prawdopodobne aby doszlo do kontroli celnej ale jesli dojdzie to urzad celny przysle ci informacje co potrzebuja.

Wydruk z aukcji starczy

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Paczka z USA a Urząd Celny ?

anngralczu-0
Użytkownik

Oby, ale tak czy siak bede musiała zaplacic podatek vat 23 % , bo juz wczoraj caly internet przejrzalam i czytalam o przesyłkach. Clo mnie prawdopodobnie ominie, bo paczki do 150 EuR wartosci przechodza bez cla tylko podatek vat trzeba placic, no trudno.

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Paczka z USA a Urząd Celny ?

anngralczu-0
Użytkownik

Proszę o pilne udzielenie porady lub opinii

Juz od wczoraj moja paczka jest juz w Polsce, ale zastanawia mnie jedno czy przeszla przez urzad celny, bo w trackingu nie pisze nic, tylko od razu trafiła do urzedu pocztowego po 21 a dzisiaj o 6 rano ponowne trafiła do urzedu. To kontynuacja tematu przeze mnie rozpoczeta u gógry. To jest historia trackingu:

 

Poland, Poland
12/8/2016 6:02:00 AM
Received at Operations Facility
Poland, Poland
12/7/2016 8:53:00 PM
Received at Operations Facility
London, United Kingdom
12/6/2016 9:46:00 PM
Departed Operations facility – In Transit
London, United Kingdom
12/5/2016 2:28:00 PM
Received at Operations Facility
London, United Kingdom
12/2/2016 12:32:00 PM
Cleared from Customs
New York, United States
12/1/2016 7:06:00 PM
Departed Operations facility – In Transit
New York, United States
12/1/2016 1:50:00 AM
Received at Operations Facility
New York, United States
11/29/2016 2:26:00 PM
Record created.

 

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Paczka z USA a Urząd Celny ?

a jeszcze godzine temu dodano to

 

Poland, Poland
12/8/2016 7:40:00 AM
Out for Delivery
 
A własnie mam problem, bo nie wiem kto mi paczke ta ma dostarczyc, dhl okazało nie dostarcza mi ani rowniez tez poczta polska. Zadnej informacji. tragedia. Nie wiem co zrobic
 
Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź