anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

czeczek69
Użytkownik
Witam społeczność. Na niemieckim ebay wygrałem 3 aukcje i od dłuższego czasu oczekiwałem na dostarczenie przedmiotów. Pierwsza przesyłka wyszła do mnie 13 września (nota bene 13 dni po zapłacie przez paypal) i nie została dostarczona ponieważ kurier rzekomo nie mógł dostarczyć jej odbiorcy więc wróciła do sprzedającego do niemiec.

Nie dostałem żadnego powiadomienia telefonem, mailem ani żadnego dokumentu w formie papierowej jak to jest zwykle w przypadku krajowych przesyłek kurierskich. Dział obsługi klienta odmawia udzielania dokładnych informacji np. na temat który z polskich kurierów zajmował się przesyłką, twierdzą dodatkowo że współpracują z różnymi firmami i odsyłają po informacje do kupującego. Smaczku nadaje fakt że praktycznie cały dzień jest ktoś w domu (żona zajmuje się maleńkim dzieckiem).

Dziś dostałem informacje że kolejnego sprzedającego że Hermes próbował mi dostarczyć przesyłkę ale nikogo nie zastał, oczywiście podobnie jak wcześniej brak jakiegokolwiek powiadomienia mnie o czymkolwiek.

Otworzyłem spory na paypalu, wygląda jednak na to że sprzedający są tu bogu ducha winni, sprawę zawala Hermes, którym to paczki masowo wysyłają.

Co radzicie robić dalej w tej sprawie, na zakupy z przesyłkami wydałem prawie 2.000 zł z czego ok. 35% to koszty przesyłek.
Wiadomość 1 z 82
ostatnia odpowiedź
81 ODPOW. 81

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

marvozz
Użytkownik
Transakcja zrealizowana w 7 dni bez żadnych problemów. Hermes podaje nr przesyłki, jej statut można sprawdzić na stronie internetowej hlg.de. Wysłałem maila (info@hlg.de) do nich z prośbą o podanie nowego numeru, jaki jest nadawany po przekazaniu przesyłki do DPD niemieckiego (14 cyfr). Mając ten numer można wiedzieć dokładnie co się dzieje z przesyłką na terenie Polski (na stronie DPD lub dzwoniąc pod numer 22 577 55 00).
Wiadomość 21 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

agatajaj
Użytkownik
a mi napisali że nie mogą mi wysłać nowego numeru i nie wiedza ktory kurier to przejał:(a już prawie 2 tyg czekam...
Wiadomość 22 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

workofart123
Użytkownik
Witam mam podobny problem tylko nawet nie mogę sprawdzić numeru przesyłki bo Firma Hermes w Polsce to nie wiadomo gdzie ma swoją siedzibę .Czy ktoś to już jakoś ustalił ??
.Proszę o jakiekolwiek namiary na to gdzie ona jest w Polsce to ja się tam do nich osobiście przejadę po tą przesyłkę
Wiadomość 23 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Hermes ma siedzibę na OLIMPIE.Strzez nas Panie przed firmą HERMES.Wyrazy współczucia.
Wiadomość 24 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

johny_bravo697
Użytkownik
witam, mam problem z paczką wysłana z Niemiec niestety kurierem Hermes :(. Paczka wysłana 04.02.10r. posiadam dwa numery Auftragsnr 07605586027873 Quittungsnr 60558600009550 na stronie hermes pisze chyba że paczka została przyjęta i dalej pusto, żadnych informacji.

Z tego co pisaliście paczki hermesa przejmuje DPD, dzwoniłem do nich nie mają żadnych informacji oraz takich paczek.

Wysłałem maila do hermer, nic ciekawego mi nie odpisali "Up to know we have not any tracking.
It will be online later.
The transport from Germany to Polska takes about 5 - 6 days.

For the international delivery we offer a flexible network of international
renowned companies. We are cooperating with companies like DPD or TNT
and other local couriers.

Unfortunately we are not able to tell you which courier exactly is responsible
for the delivery in your area."

Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje co mam dalej zrobić, to bardzo proszę o wypowiedź.

pozdrawiam
Wiadomość 25 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

hermes560212
Użytkownik
najgorsza firma z jaka sie do dzisiaj spotkalem.Nie zostawiaja aviso,ani zadnego telefonu kontaktowego.jednym slowem wielki syf.nie polecan
Wiadomość 26 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Witam,
Niestety, ale wygląda na to, że zaczynają się moje problemy z Hermes. Sprawdziłem status przesyłki (Sendungsstatus)na ://privatpaketservice.hlg.de i okazuje się że sprzedawca nadał paczkę do mnie 6.02.10r a 9.02 dotarła dopiero do sortowania....... Więc jeśli zajęło im to 3 dni, to ile czasu zajmi im przekazanie do polskiego pośrednika i dostawę do mnie? Dzisiaj mamy 12.02 i o przesyłce "ani widu ani słychu"
Proponuję w aukcjach na ebay.de zastrzegać sobie dostawę zakupionych przedmiotów dowolnym kurierem, pod warunkiem że nie będzie to Hermes Versand.
Pozdrawiam wszystkich pokrzywdzonych.
Wiadomość 27 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

jacekbanas9
Użytkownik
Leszku, jak tam, doszła paczka?
Wiadomość 28 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

beo_1980
Użytkownik
Witam.

Chciałem się podzielić moimi doświadczeniami z firmą Hermes. Przesyłka wychodziła z Niemiec i gdybym nie trafił na to forum to pewnie by do mnie nie dotarła. Osoba wysyłająca oczywiście podała mi ID przesyłki, którą mogłem śledzić. Ślad zatrzymał sie na sortowni w niemczech. Na forum wyczytałem, że firma Hermes współpracuje z DPD lub TNT postanowiłem zadzwonić w pierwszej kolejności do DPD. Pan poinformował mnie, że owszem współpracują z firmą Hermes ale on nie może mi pomóc i podał numer do obsłgi przesyłek międzynarodowych (22 500 70 40). Niestety pomimo 3 godzin ciągłego dzwonienia nie udało mi się dodzwonić na wskazany numer(cały czas zajęte). Następnego dnia znowu do nich zadzwoniłem tym razem Pani odesłała mnie na ten sam numer. Dalej cały czas zajętę. Postanowiłem spróbować do TNT. Pani w TNT nie była mi w stanie pomóc, ponieważ ich numer przesyłki jest inny niż Hermes i ona nie jest w stanie nic sprawdzić. Po raz 3 postanowiłem zadzwonic do DPD i powiedzieć, że na podany numer przesyłek międzynarodowych nie jestem w stanie się dodzwonić. Ku mojemu zaskoczeniu Pani poprosiła o numer przesyłki z Hermes. Poczekałem parę minut na linii i otrzymałm informację, że przesyłka była już doręczana, ale nikogo nie zastali pod wskazanym adresem. Poprosiłem o telefon do kuriera i już z nim konkretnie umówiłem się na odbiór przesyłki.

Pozdrawiam.
Maciek.
Wiadomość 29 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

szak22
Użytkownik
Witam.

Chciałem się podzielić moimi doświadczeniami z firmą Hermes. Przesyłka wychodziła z Niemiec 20.06.2010r. w Poznaniu jest 24 a 25 czerwca w Warszawie. Problem jest z kurierem dostarczajacym przesyłkę ( nie zwróciłem uwagi na firmę z nalepki jest to WA2 730 Dktóry prawdopodobnie okradł przesyłkę.
Wiadomość 30 z 82
ostatnia odpowiedź