deklaracja celna

Do tej pory wysyłając coś do znajomych poza UE nigdy nie wypełniałam deklaracji celnej, ale tym razem przesyłka będzie duża i cięzka ze względu na dwie książki, poza ksiązkami jeszcze kilka innych drobnych rzeczy...

Jaką wpisać wartość? Rzeczy są moją własnością, jak nowe, ale mają już swoje lata...

Czy może nie wpisywać wartości?, ale wówczas z doświadczenia wiem, że na pewno zatrzymają taką przesyłkę.

Czy jest jakaś inna możliwość? Chciałabym, aby szybko dotarła, i nie leżała w UC, zwłaszcza, że wysyłka jest wyjątkowo droga - strefa C.

 

 

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

deklaracja celna

Wpisuje wartosc rynkowa tzn cene za jaka moglbym sprzedac ale rownoczesnie taka aby paczka nie poszla automatycznie do kontroli.

Kazdy kraj ma swoje limity np EU to 150 euro, zdaje mi sie, USA $2500

 

Notabene, ksiazki to sa groszowe ceny obecnie, nawet wydania albumowe. 20 - 50 zl za uzywana mozesz spokojnie wpisac

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

deklaracja celna

Wpisuje wartosc rynkowa tzn cene za jaka moglbym sprzedac ale rownoczesnie taka aby paczka nie poszla automatycznie do kontroli.

Kazdy kraj ma swoje limity np EU to 150 euro, zdaje mi sie, USA $2500

 

Notabene, ksiazki to sa groszowe ceny obecnie, nawet wydania albumowe. 20 - 50 zl za uzywana mozesz spokojnie wpisac

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

deklaracja celna

Dzięki. Przeszło bez problemu, teraz już leży na poczcie docelowej. Z tego wynika, że częściej zatrzymywane są większe przesyłki bez podania wartości.

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź