blokowanie srodków

Witam mam problem ebay.com blokuje mi srodki na okres 21 dni sprzedaje na ebay około 2 lat cały czas te same przedmioty mam wysokie oceny sprzdazy i nie wiem o co chodzi zmieniły sie teraz jakies standardy i w zakładce ebay,com widnieje nie spełnai standardów co trzeba zrobic i jak długo te blokady maja byc dodam ze na ebay.co.uk nie ma blokad

prosze o pomoc moze ktos cos wie na ten temat dzieki

Wiadomość 1 z 11
ostatnia odpowiedź
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania

blokowanie srodków

blokują w danym kraju na podstawie twoich ratingów.Dochodzi do kuriozalnych sytuacji kiedy na 3 platformach mam "najlepszy sprzedawca" a w USA "nie spełnia standardów" Wynika to z tego że ludzie z innych krajów zakładają nieuzasadnione spory w USA.Siła złego na jednego

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 5 z 11
ostatnia odpowiedź

blokowanie srodków

własnie tak jest ja tez miałem załozone 4 spory od jednego goscia nie odebrał paczki i załozył spór ze nie doszła pieniadze oczywiscie oddane plus strata za powrót paczki  do mnie a ja mam przegrany spór i spadek w raitingu na ebay.com i blokowane pieniadze to jest jakas paranoja blokowac nie swoje pieniadze przeciez od tego jest paypal jak sie cos nie zgadza to zaraz pieniadze sa blokowane szkoda słow

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 6 z 11
ostatnia odpowiedź
10 ODPOW. 10

blokowanie srodków

moze tu cos znajdziesz: Wymagania stawiane sprzedawcom na Ebay.com http://pages.ebay.com/sellerinformation/news/sellerstandards.html
Wiadomość 2 z 11
ostatnia odpowiedź

blokowanie srodków

Marek,od stycznia blokują mi środki.Dla sprzedawcy który wysyła zza Ocean nie ma możliwości żeby spełniał standardy,nawet jeśli jakimś cudem uda mu się je utrzymać to straci wszystko w grudniu i styczniu.

Wiadomość 3 z 11
ostatnia odpowiedź

blokowanie srodków

na tym koncie nie mam aukcji na ebay.com bo sa blokowane srodki, natomiast na moim drugim koncie, sprzedaje chyba lacznie dwa przedmioty i odziwo siano nie jest blokowane. Nie mam pojecia od czego to zalezy, napewno nie od opinii, moze od ilosci sprzedanych przedmiotow na jednej aukcji

Wiadomość 4 z 11
ostatnia odpowiedź

blokowanie srodków

blokują w danym kraju na podstawie twoich ratingów.Dochodzi do kuriozalnych sytuacji kiedy na 3 platformach mam "najlepszy sprzedawca" a w USA "nie spełnia standardów" Wynika to z tego że ludzie z innych krajów zakładają nieuzasadnione spory w USA.Siła złego na jednego

Wiadomość 5 z 11
ostatnia odpowiedź

blokowanie srodków

własnie tak jest ja tez miałem załozone 4 spory od jednego goscia nie odebrał paczki i załozył spór ze nie doszła pieniadze oczywiscie oddane plus strata za powrót paczki  do mnie a ja mam przegrany spór i spadek w raitingu na ebay.com i blokowane pieniadze to jest jakas paranoja blokowac nie swoje pieniadze przeciez od tego jest paypal jak sie cos nie zgadza to zaraz pieniadze sa blokowane szkoda słow

Wiadomość 6 z 11
ostatnia odpowiedź

blokowanie srodków

Ja na to pytanie dostałęm odpowiedz z Ebay .com  to sie nazywa " Budowania zaufania europejskich sprzedawców u amerykańskich klientów" czyli totalny absurd, a co za tym idzie obracanie naszymi pieniędzmi na podstawie chorych regulaminów. Przy kilku tysiacach aukcji kwoty przetrzymane na koncie itp sa astronomiczne. Teraz już nawet nie można zwolnic kasy wczesniej jak klient dostanie pzresyłkę . Tzn możn ajak sie wykupi jakies tam kwity wysyłkowe na ebay.com. Czyli trzeba zapłacic. Dlatego polecam europejskie platformy , jest szybciej i bezpieczniej . Jak oszuka Was ktoś z USA klapa na całego .Ja to przerabiałem zawsze jest jego racja mimo ze Was okradł . 

Wiadomość 7 z 11
ostatnia odpowiedź

blokowanie srodków

W pazdzierniku 2020 sprzedałem na Ebay.com rysunek za 630$. Oczywiście wysyłka błyskawiczna paczka wartościowa z odpowiednim ubezpieczeniem. Po miesiącu kupujący zgłosił sprawę, zablokowano mi środki na koncie, tracking Pocztyn Polskiej jak zwykle pokazuje tylko, że paczka wysłana a Warszawy i że"jest w drodze", po dwóch kolejnych tygodniach przyznano zwrot pieniędzy klientowi.  W międzyczasie zgłosiłem sprawę o zaginięciu paczki na Poczcie Polskiej. Po miesiącu dostaję info od PP, że paczka została dostarczona i nie mam szans na odszkodowanie. Piszę do kupującego - on twierdzi. że paczka przyszła uszkodzona i że ją odesłał (potwierdzenia od poczty US o uszkodzeniu brak, potwierdzenie o wysyłce również).  Zostaję z ręką w nocniku - rysunku nie mam i 630$ (przeszło 2000 zł) nie mam :-/.  Kilka tygodni temu gość ze Stanów zgłasza niedostarczenie paczki z moim przedmiotem, blokada pieniędzy, polski tracking nie działa, spadek ratingu, blokada wypłat - pieniądze dostaję z miesięcznym opóznieniem.  Jakoś tak działanie Ebay kojarzy mi się ostatnio z działaniem zorganizowanej grupy przestępczej.  Przez miesiąc czasu (lub dłużej bo widzę, że blokada pieniędzy za przedmiot wysłany do Australii wynosi 5 tygodni) mogą operować cudzymi milionami - pod płaszczykiem troski o jakość swoich usług.

Wiadomość 8 z 11
ostatnia odpowiedź

blokowanie srodków

Mam podobne spostrzeżenia dotyczące ebay w obecnej chwili-sprzedawca jest dostarczycielem potężnej prowizji i spread-ów walutowych,bez jakichkolwiek praw,ja na przykład nie mogę zakończyć aukcji-wygląda na to,że ebay pozbawił mnie prawa własności chociaż nie jestem im nic winien.Co do kupców z usa mam wiele złych doświadczeń z próbami wyłudzenia całości albo części towaru,włącznie.

Wiadomość 9 z 11
ostatnia odpowiedź

blokowanie srodków

To nic nowego. Nauczyli sie od PayPal. Tam także się blokuje pieniądze pod byle pretekstem.

Wiadomość 10 z 11
ostatnia odpowiedź