To jest jakas kpina !!!!

Witaj, sebastian11312,

Obsługa klienta eBay przeanalizowała sprawę i ostatecznie ją rozstrzygnęła.

 
Wysłaliśmy kupującemu pełny zwrot pieniędzy w kwocie 66,95 zł w dniu Jan 17, 2015. Zgodnie z warunkami ochrony kupujących eBay zwrot pieniędzy obejmuje cenę zakupu plus koszt pierwszej wysyłki. Kwota ta zostanie pobrana z Twojego konta PayPal lub zostaniesz nią obciążony(na) za pośrednictwem formy płatności, którą wybrałeś(łaś) dla zwrotów pieniędzy. Blokada płatności dla tej transakcji PayPal została usunięta. Sprawa została zamknięta.

Decyzja:
Ta sprawa została rozstrzygnięta na korzyść kupującego.

Komentarze:
We received insufficient tracking info from you. You must provide tracking info in the Resolution Center before a case gets escalated. Note that tracking info includes the shipping carrier and an item tracking number that can be tracked online. If the item 750,00 zł or more, shipping with signature confirmation is required.

 

 

 
 
Wysłany do link ze śledzenia strony , wysyłka wyjechala z Polski i jest w drodze do kanady , zamiast frajerski nos iść na poczte i dowiedzieć się co się dzieje z jego przesyłką to woli załozyć spór.
 
Najlepsze jest to że kupił na ebay.pl a sprawe zalożył na ebay.com
 
Żałosne!!!
 
 

 

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania

To jest jakas kpina !!!!

No masakra co tu sie dzieje, najśmieszniejsze że jak tracking pokazuje status delivered, to decyzja jest ta sama i dokładnie ten sam powód We received insufficient tracking info from you.... a tracking number podany w 5 miejscach, ebay.com z automatu zwraca kasę nawet nie sprawdzają numeru przesyłki i wklejają te same głupoty każdemu. Kontaktu z nimi nie ma, a ebay.pl to nie obchodzi. Kupujący ma tu cashback, wystarczy że kliknie Item not received.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

To jest jakas kpina !!!!

Tragedia!!!!

 

Nic piszesz wysyłasz skany , linki nic nie dociera do tych baranow , ale lapy po pieniądze z prowizji wyciągają jak nie zapłacisz to straszą sadem , no k.... Czeski film!

 

Kupujacy dobrze wiedzą ze dostaną zwrot , więc nawet nie próbują wyjasniać sprawy w swoich urzędach pocztowych , z znając życie w Poniedziałe lub Wtorek dostanie przesyłke , jeszcze jest możliwość sprawdzenia na 17 track net , bo oczywiście na stronie PL nic nie widać bo minelo 30 dni .

 

Eh...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

To jest jakas kpina !!!!

http://community.ebay.pl/t5/Sprzedawanie-za-granic%C4%99/Brak-s%C5%82%C3%B3w/m-p/62223#U62223

 

W statystykach sprawdzałem i jest to potraktowane jako "problem" który obniża mi ratingi

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

To jest jakas kpina !!!!

Ale kase odzyskałeś po cięzkiej walce ??

 

 

No kwota dużo większa niż u mnie , ale w tej chwili nie chodzi nawet o kase , tylko o równe prawa , a nie traktowani jesteśmy jak ......

 

 

Szkoda słów i nerwów , ciekaw jestem co Poczta mi odpisze na reklamacje 😕

 

Ile czasu na odwołanie się od decyzji jest ?

 

7 dni czy krócej ??

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

To jest jakas kpina !!!!

kasę odzysałem zaraz po apelacji,jest na to chyba 7 dni (nie zaręcze) Napisałem do polskiego oddziału że tego tak nie zostawię,chce żeby wiedzieli jakiś mają "kolegów" w USA

 

przedstawię Ci zasady jakie panują podczas sporów.

1.Tracking poczty polskiej nie jest żadnym dowodem nadania,odpowiedź poczty polskiej tzn urzędowe pismo administracyjne nie jest uzawane przez ebay.com

2.Każdy kupujący może założyć Ci spór w jakimkolwiek kraju,zwykle zakładają w USA,więc posiadanie tam dobrych ratingów jest niemożliwe.

3.Status inny niż "delivered" nie jest uzawanany za dostawę przesyłki.Kupujący może świadomie nie odebrać przesyłki,nic mu nie zrobią.Nie dostanie żadnego ostrzeżenia a tobie nikt nie pokryje strat na kosztach w obie strony.

4.Nawet jeśli jest "delivered" to i tak zamykają sprawę i dostajesz "minusa" po odwołaniu i oddaniu przez nich kasy i tak zostaje "problem" który robi ci czasami więcej strat niż potencjalna strata kwoty sporu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

To jest jakas kpina !!!!

Tak sobie to wszystko analizuje , to wygląda jak nie udany żart!!

 

Haha ja w USA nie spełniam wymagań nawet 🙂 bo tam ciągle jakiś "problem" i jak piszesz ratingi spadają.

 

Smieszne jest że z innych krajów , jakoś szybko dochodzi przesyłka i pelne zadowolonie.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

To jest jakas kpina !!!!

No masakra co tu sie dzieje, najśmieszniejsze że jak tracking pokazuje status delivered, to decyzja jest ta sama i dokładnie ten sam powód We received insufficient tracking info from you.... a tracking number podany w 5 miejscach, ebay.com z automatu zwraca kasę nawet nie sprawdzają numeru przesyłki i wklejają te same głupoty każdemu. Kontaktu z nimi nie ma, a ebay.pl to nie obchodzi. Kupujący ma tu cashback, wystarczy że kliknie Item not received.

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

To jest jakas kpina !!!!

Tragedia!!!!

 

Nic piszesz wysyłasz skany , linki nic nie dociera do tych baranow , ale lapy po pieniądze z prowizji wyciągają jak nie zapłacisz to straszą sadem , no k.... Czeski film!

 

Kupujacy dobrze wiedzą ze dostaną zwrot , więc nawet nie próbują wyjasniać sprawy w swoich urzędach pocztowych , z znając życie w Poniedziałe lub Wtorek dostanie przesyłke , jeszcze jest możliwość sprawdzenia na 17 track net , bo oczywiście na stronie PL nic nie widać bo minelo 30 dni .

 

Eh...

Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

To jest jakas kpina !!!!

http://community.ebay.pl/t5/Sprzedawanie-za-granic%C4%99/Brak-s%C5%82%C3%B3w/m-p/62223#U62223

 

W statystykach sprawdzałem i jest to potraktowane jako "problem" który obniża mi ratingi

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

To jest jakas kpina !!!!

Ale kase odzyskałeś po cięzkiej walce ??

 

 

No kwota dużo większa niż u mnie , ale w tej chwili nie chodzi nawet o kase , tylko o równe prawa , a nie traktowani jesteśmy jak ......

 

 

Szkoda słów i nerwów , ciekaw jestem co Poczta mi odpisze na reklamacje 😕

 

Ile czasu na odwołanie się od decyzji jest ?

 

7 dni czy krócej ??

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

To jest jakas kpina !!!!

kasę odzysałem zaraz po apelacji,jest na to chyba 7 dni (nie zaręcze) Napisałem do polskiego oddziału że tego tak nie zostawię,chce żeby wiedzieli jakiś mają "kolegów" w USA

 

przedstawię Ci zasady jakie panują podczas sporów.

1.Tracking poczty polskiej nie jest żadnym dowodem nadania,odpowiedź poczty polskiej tzn urzędowe pismo administracyjne nie jest uzawane przez ebay.com

2.Każdy kupujący może założyć Ci spór w jakimkolwiek kraju,zwykle zakładają w USA,więc posiadanie tam dobrych ratingów jest niemożliwe.

3.Status inny niż "delivered" nie jest uzawanany za dostawę przesyłki.Kupujący może świadomie nie odebrać przesyłki,nic mu nie zrobią.Nie dostanie żadnego ostrzeżenia a tobie nikt nie pokryje strat na kosztach w obie strony.

4.Nawet jeśli jest "delivered" to i tak zamykają sprawę i dostajesz "minusa" po odwołaniu i oddaniu przez nich kasy i tak zostaje "problem" który robi ci czasami więcej strat niż potencjalna strata kwoty sporu.

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

To jest jakas kpina !!!!

Tak sobie to wszystko analizuje , to wygląda jak nie udany żart!!

 

Haha ja w USA nie spełniam wymagań nawet 🙂 bo tam ciągle jakiś "problem" i jak piszesz ratingi spadają.

 

Smieszne jest że z innych krajów , jakoś szybko dochodzi przesyłka i pelne zadowolonie.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź