anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem ze sprzedającym. Zwrot przelewu PayPal.

Dobry wieczór. Chciałbym poprosić Was o radę. Mam problem ze sprzedającym, a mianowicie:
Kupiłem przedmiot, sprzedający zgadzał się na zapłatę za pośrednictwem PayPal'a, zapłaciłem więc przez PayPal'a za ten przedmiot po czym sprzedający zrobił zwrot pieniędzy.

Zwrot pieniędzy uargumentował:
"Poniewaz paypal zamroził gotówke na 21dni i dopiero po takim czasie mógłym przelac na swoje konto osobiste to czekałbym w sumie 25dni,a nie mam zamiaru czekac prawie miesiąc za pieniedzmi."

Kolejny mail od sprzedającego:
"Nie wiedziałem że system paypal robi takie numery,na pewno nie wysle tel czekając prawie mc na gotówkę nie ma takiej opcji.Pan będzie miał tel bedzie mógł go sprzedac obrócić gotówką ,a ja bedę czekał na swoje pieniądze haha dobre i nie robie łaski tylko po prostu nie wyslę tel i tyle,nie w ten sposób. "

Sprzedający ma brak jakichkolwiek komentarzy. Ma bardzo arogancki stosunek do kupującego(mnie). 
Z tego co czytałem to PayPal to jedyny zupełnie gwarantujący ewentualny zwrot pieniędzy sposób zapłaty, więc nie chce wysłać pieniędzy innymi metodami.

Tutaj proszę o radę. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy można jakoś zmusić sprzedającego do sfinalizowania transakcji?
Chciałbym uniknąć problemów i bardzo zależy mi na przedmiocie.

Pozdrawiam

Wiadomość 1 z 9
ostatnia odpowiedź
7 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania

Problem ze sprzedającym. Zwrot przelewu PayPal.

Wyglada na to ze sprzedawca dopiero wyszedl z jaskini i nie ma pojecia co sie wokolo niegio dzieje

.

Odeslal pieniadze to daj mu spokuj. Nie zapomnij wystawic mu adekwatnego komentarza ( oczywiscie negatywnego )

Wyslij takze te wiadomosci do Ebay i niech oni sie martwia co z nim zrobic

Kupujac telefon od kogos bez komentzrza nie jest dobrym pomyslem

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

Problem ze sprzedającym. Zwrot przelewu PayPal.

Dziękuję za odpowiedź, ale tak jak powiedziałem zależy mi na przedmiocie, ponieważ kupiony został okazyjnie na licytacji. 
Kupując ten przedmiot na zwykłej aukcji gdziekolwiek jestem 400zł stratny. 
Nie ma jakiegoś sposobu, żeby zmusić sprzedającego do wywiązania sie z umowy?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 3 z 9
ostatnia odpowiedź

Problem ze sprzedającym. Zwrot przelewu PayPal.

praktycznej metody zmuszenia go do wysylki raczej nie ma - no chyba ze masz czas scigac go po sadach.

 

ten sprzedawca bardzo dobrze wie jakie sa procedury paypal tylko rznie glupa - to standardowe zabezpieczenie w przypadku sprzedawcow bez wiekszego dorobku sprzedazy. po prostu byc moze chce naklonic cie do zaplaty przelewem po ktorym mozesz nie zobaczyc towaru ani zworu kasy w przypadku problemow

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

Problem ze sprzedającym. Zwrot przelewu PayPal.

Napisz do sprzedawcy że jesli nie wysle ci telefonu po ponownej wpłacie wystawisz mu negatywa 🙂

 

od sprzedawcy na ebayu otrzymasz tylko  POZYTYWA (NEGA  nie może wystawić) lub nie otrzymasz komentarza 🙂

 

 

BEDZIE MIAŁ PIĘKNY START JAKO SPRZEDAWCA 😛

 

 

jakbys otrzymał/a wiadomość o anulowaniu tranzakcji - nie potwierdzaj !!!

 

jak rozumiem licytacja krajowa PL-PL wiec umowa "kupna- sprzedazy przez neta DZIAŁA " (INACZEJ TROCHE JEST PRZY ZAKUPACH POZA ebay PL )

 

powodzenia 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź

Problem ze sprzedającym. Zwrot przelewu PayPal.

Dziekuję bardzo za pomoc. Zaproponowałem póki co sprzedającemu, że zgodzę się na przeysłkę kurierską za pobraniem. 
Myślicie, że to dobry pomysł?

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 6 z 9
ostatnia odpowiedź

Problem ze sprzedającym. Zwrot przelewu PayPal.

JESLI UFASZ OSOBIE BEZ KOMENTARZY  to twoje ryzyko.....

 

przy kurierze dopłać za opcje otwarcia paczki przed podpisaniem i zapłacie...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 7 z 9
ostatnia odpowiedź

Problem ze sprzedającym. Zwrot przelewu PayPal.

Sprzedający nie zgodził się na takie rozwiązanie(tzn. przesyłka kurierska). Pozostało mi jedynie założyć spór zarówno na ebay jak i w serwisie PayPal. Jeśli i to nie pomoże skieruję sprawę do sądu.
Nie pozwolę, żeby takiemu sprzedawcy uszło to na sucho. 
Rady, iż odpuść sobie itp. uważam za totalną bzdurę, ponieważ jeśli nie będziemy pociagać do odpowiedzialności takich sprzedawców, może zrobić się ich bardzo wielu. 
Uważam, że zarówno kupujący jak i sprzedający powinni sobie zdawać sprawę z wagi umów zawieranych przez internet, szczególnie że często chodzi o niemałe pieniądze.

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 8 z 9
ostatnia odpowiedź
8 ODPOW. 8

Problem ze sprzedającym. Zwrot przelewu PayPal.

Wyglada na to ze sprzedawca dopiero wyszedl z jaskini i nie ma pojecia co sie wokolo niegio dzieje

.

Odeslal pieniadze to daj mu spokuj. Nie zapomnij wystawic mu adekwatnego komentarza ( oczywiscie negatywnego )

Wyslij takze te wiadomosci do Ebay i niech oni sie martwia co z nim zrobic

Kupujac telefon od kogos bez komentzrza nie jest dobrym pomyslem

Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

Problem ze sprzedającym. Zwrot przelewu PayPal.

Dziękuję za odpowiedź, ale tak jak powiedziałem zależy mi na przedmiocie, ponieważ kupiony został okazyjnie na licytacji. 
Kupując ten przedmiot na zwykłej aukcji gdziekolwiek jestem 400zł stratny. 
Nie ma jakiegoś sposobu, żeby zmusić sprzedającego do wywiązania sie z umowy?

Wiadomość 3 z 9
ostatnia odpowiedź

Problem ze sprzedającym. Zwrot przelewu PayPal.

praktycznej metody zmuszenia go do wysylki raczej nie ma - no chyba ze masz czas scigac go po sadach.

 

ten sprzedawca bardzo dobrze wie jakie sa procedury paypal tylko rznie glupa - to standardowe zabezpieczenie w przypadku sprzedawcow bez wiekszego dorobku sprzedazy. po prostu byc moze chce naklonic cie do zaplaty przelewem po ktorym mozesz nie zobaczyc towaru ani zworu kasy w przypadku problemow

Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

Problem ze sprzedającym. Zwrot przelewu PayPal.

Napisz do sprzedawcy że jesli nie wysle ci telefonu po ponownej wpłacie wystawisz mu negatywa 🙂

 

od sprzedawcy na ebayu otrzymasz tylko  POZYTYWA (NEGA  nie może wystawić) lub nie otrzymasz komentarza 🙂

 

 

BEDZIE MIAŁ PIĘKNY START JAKO SPRZEDAWCA 😛

 

 

jakbys otrzymał/a wiadomość o anulowaniu tranzakcji - nie potwierdzaj !!!

 

jak rozumiem licytacja krajowa PL-PL wiec umowa "kupna- sprzedazy przez neta DZIAŁA " (INACZEJ TROCHE JEST PRZY ZAKUPACH POZA ebay PL )

 

powodzenia 🙂

Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź

Problem ze sprzedającym. Zwrot przelewu PayPal.

Dziekuję bardzo za pomoc. Zaproponowałem póki co sprzedającemu, że zgodzę się na przeysłkę kurierską za pobraniem. 
Myślicie, że to dobry pomysł?

Pozdrawiam

Wiadomość 6 z 9
ostatnia odpowiedź

Problem ze sprzedającym. Zwrot przelewu PayPal.

JESLI UFASZ OSOBIE BEZ KOMENTARZY  to twoje ryzyko.....

 

przy kurierze dopłać za opcje otwarcia paczki przed podpisaniem i zapłacie...

Wiadomość 7 z 9
ostatnia odpowiedź

Problem ze sprzedającym. Zwrot przelewu PayPal.

Sprzedający nie zgodził się na takie rozwiązanie(tzn. przesyłka kurierska). Pozostało mi jedynie założyć spór zarówno na ebay jak i w serwisie PayPal. Jeśli i to nie pomoże skieruję sprawę do sądu.
Nie pozwolę, żeby takiemu sprzedawcy uszło to na sucho. 
Rady, iż odpuść sobie itp. uważam za totalną bzdurę, ponieważ jeśli nie będziemy pociagać do odpowiedzialności takich sprzedawców, może zrobić się ich bardzo wielu. 
Uważam, że zarówno kupujący jak i sprzedający powinni sobie zdawać sprawę z wagi umów zawieranych przez internet, szczególnie że często chodzi o niemałe pieniądze.

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam

Wiadomość 8 z 9
ostatnia odpowiedź

Problem ze sprzedającym. Zwrot przelewu PayPal.

spór niewiele ci pomoże w wypadku

 

jak sprzedawca zrócił ci kase w całości,

 

paypal "walczy tylko o twoją kasę" (+ w tym o swoje prowizje)

 

ebay "pilnuje" aby nie było oszustów...

 

nie podziałała na sprzedawcę  "wizja negatywa za aukcję" ?

 

jakby co powodzenia ! w sądzie bedzie sie to ciągnąć a sprzedawca i tak sprzeda (poza aukcją lub u konkurencji...)

 

 

 

 

 

Wiadomość 9 z 9
ostatnia odpowiedź