anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

10feniks1000
Użytkownik
Jestem nowym użytkownikiem ebay, nawet założyłam sklep z produktami Betterware.I co ?Nic się nie dzieje.Czyżby była tu tylko garstka polaków zaglądająca przypadkiem.Czy też kupujący tak nieufni.
Wiadomość 1 z 96
ostatnia odpowiedź
95 ODPOW. 95

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Pierwsza zasada:

 

Nie wysylaj paczek/listów trybem ekonomicznym tylko priorytetowym, w przeciwnym wypadku z pewnoscia stracisz kase i towar. Prawdopodobnie jestes poczatkujacym i stad taki zawód.

 

Przyjmij to na klatę, odbijesz sobie na sprzedaży jak rozszerzysz działalnośc

eBay.pl to Twoje okno na świat!
Wiadomość 31 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Mało osób korzysta bo to strasznie chciwa organizacja- ale tylko dla sprzedawców.

W zasadzie nie warto tam sprzedawać czegokolowiek jeżeli nie ma się przynajmniej 100% marży,

lub nie dostało się czegoś za darmo, lub ukradło lub ewentualnie znalazło w śmietniku...

Mój przykład z tego miesiąca (Wrzesień 2013). Sprzedałem kilka rzeczy na £607 czyli około 3000 tys PLN.

Złodzieje z eBaya i PayPala zabrali mi 640 PLN w opłatach...

Trzeba było wystawiać na allegro.... Sprzedałbym taniej ale zysk i tam miał bym większy.

Dodam, że po obliczeniu wszystkich kosztów wyszło, że ubój zarobił więcej ode mnie...

-no comments...

Nie sprzedawajcie na ebayu

 

Wiadomość 32 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

No dobrze twierdzisz ze jest drogo - to czemu wystawiasz poza polska ?  Cennik ebay pl obowiazuje dla aukcji wystawionych w ebay.pl cennik ten jest przede wszystkim w PLN a nie w EUR czy GBP albo USD. Czyli od razu gdzy wystawiasz za granice konieczne jest wziecie pod uwage przelicznika samej waluty PLN an EUR (albo inne). Nic dziwnego ze dla Ciebie allegro bedzie tansze bo zastanawianie sie nad przelicznikiem waluty nie jest tam konieczne.

 

W dodatku ebay czy PayPal nie ukrywa ile procent bedzie pobierac przy sprzedazy i to mozna obliczyc zanim wystawisz przedmiot.

 

Jezeli Ty nie chcesz tu sprzedawac i rozwijac sie z czasem rozwoju konta to Twój wybór. Pozwól innym sprzedawca dokonac wlasnych obliczn oraz kalkulacji.  

Wiadomość 33 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

e-bay jako firma zwraca pieniadze. zaloz sprawe na ebayu osobie od ktorej kupilas produkt i jezeli ta osoba nie rozwoaze problemu to ebay oddaje kase. tylko trzeba chciec. Ja zagranica kozystam z ebaya cokolwiek chce kupic, w polsce mimo ze malo popularny jeszcze jest najbezpieczniejsza z firm internetowych. 


jaga123-0 napisali:
Ja zrobiłam zakupy po raz pierwszy i pudło, zostałam perfidnie oszukana. Wpłaciłam kasę przelewem i cisza, rozpłynął się. To były moje pierwsze i ostatnie zakupy na ebay

 

Wiadomość 34 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

++

Owszem towar unikatowy da się sprzedać drożej.

Wystawianie za darmo - ok.

Darmowe zdjęcia. Na Allegro chyba jedno jest darmowe?

 

 

??

Kupujący ma realną ochronę - może, niestety raz nie doświadczyłem...

Kategorie są pomieszane, ale dlatego, że są różne w różnych "narodowych" eBay-ach.

 

 

--

Przymus korzystania z PayPal - no coż, Allegro w pratyce wymusza PayU.

 

Wyższe prowizje - zależy, ale drobnicy za granicę rzeczywiście się nie da. Do tego brak ekonomicznej

(nie priorytetowej) i rejestrowanej (ale nie poleconej) w ofercie Poczty ubija sprzedać drobnicy. A

takiej się często pozbywają ludzie nie handlujący "zawodowo".

 

Początkujący sprzedawcy są rzeczywiście traktowani per noga.

 

Brak możliwości wystawienia słusznego negatywa "kupującemu".

 

I ogólnie: ochrona oszustów i cwaniaczków (przede wszytskim kupujących) jest zbyt zaawansowana.

 

Wiadomość 35 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Ponieważ w ebay.pl  mamy "najlepszych na świecie" marketingowców (być może angażowanych w drodze dziedziczenia po upadłych marketach, a nie w drodze konkursu, czy jakoś)...

Polski serwis jest tak domyślnie ustawiony, że wyszukiwanie z poziomu głównej wyszukiwarki odnosi się tylko do ebay.pl, a to jest tylko po części kompatybilne z wybranymi aukcjami ebay na świecie...(w opcjach: LOKALIZACJA(z lewej)), co trzeba sobie zmienić, żeby wyszukiwało na cały świat...i wtedy z 3 stron dla zadanej treści robi się nagle 50!! Chyba logicznym jest, ze jak ktoś wchodzi na ebay, to szuka czegoś w świecie, a nie w Polsce, bo od tego ma allegro, olx, świstak itd. i domyślnie powinien być "cały świat", a opcjonalnie zaznaczać tylko ebay.pl, czy Europa. Ludzie na te rzeczy nie zwracają uwagi...działają ad hoc i później sie zniechęcają. Podobnie z wystawianymi przedmiotami... Kiedyś pierwszy raz wystawiłem coś na ebay.pl(jakieś 5 lat temu), później wszedłem na główne wyszukiwarki z innych krajów(Francja, Niemcy, USA..), wpisałem tam nagłówek swojej aukcji z ebay.pl i co...? pipa..nic nie widać. Piszę do ebay.pl, a oni, że ,,w zagranicznych wyszukiwarkach musi pan wejść w zaawansowane, wybrać Polskę i dopiero będzie widać". Przecież to kpiny!

Nie wiem, czy obecnie to poprawili. Tak, czy siak, wolę wejść na np. ebay.de, czy co.uk i tam wystawić przedmiot, który będzie widoczny z poziomu głównych wyszukiwarek USA, UK, Francja, Chiny, Australia itd. Sprzedając coś, to w moim interesie jest, żeby w innych krajach ktoś nie miał problemu ze znalezieniem mojego przedmiotu, na który to interes niestety w ebay.pl kładą lachę.

Wiadomość 36 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Przestań **bleep** jak nie miałaś styczności z odzyskaniem pieniędzy z PayPal . Jest to droga przez mękę, syzyfowe prace i tysiące dokumentów, łącznie z policją, świadkami itp.

Wiadomość 37 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Tak kupujący są rozpuszczeni przez Paypala .Hamerykanie nie chcą płacić przelewem.
Wiadomość 38 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

system odpowiedzi jest zajebisty na tym forum

 

Wiadomość 39 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Polski eBay jest totalnym niewypałem. Nie ma tutaj żadnego ruchu. Jednak pomyślałem, że może on być doskonałym miejscem do sprzedaży na cały świat. Chciałem wystawić aukcję produkowanych przez moją firmę rzeczy, tak aby aukcja była widoczna w innych krajach. Okazało się, że muszę mieć 10 pozytywnych komentarzy ze sprzedaży krajowej i od ostatniej tranzakcji muszą minąć 3 miesiące. Przy tej liczbie odwiedzających, co na eBay.pl, osiągnę wynik 10 sprzedaży gdzieś w okolicach 2389 roku. Te 3 miesiące to już jest pikuś. Nie wiem kto wymyśla takie idiotyzmy. Ręce opadają.

 

A dzisiaj dostałem od eBay.pl pozdowienia:

 

"Już dużo czasu upłynęło od Twoich ostatnich odwiedzin w serwisie eBay. W związku z tym piszemy do Ciebie, aby serdecznie Cię zaprosić do ponownego skorzystania z naszego serwisu. eBay to doskonałe miejsce do tego aby zarówno w kraju, jak i za granicą sprzedawać rzeczy, które posiadasz i nabywać to, na co masz ochotę.

Niestety będziemy zmuszeni usunąć Twoje konto, jeśli nie zalogujesz się do niego w ciągu 30 dni od chwili wysłania tej wiadomości e-mail."

Żeby było jasne. Na konto loguję się kilka razy w miesiącu, ponieważ próbuję upolować kilka mi potrzebnych rzeczy. Nawet zdarzyło mi się kilka razy coś kupić w zeszłym roku. Ze sprzedaży zrezygnowałem, gdyż nie ma to najmniejszego sensu. Jak usuną moje konto, bo taki mają humor, to ja płakać nie będę. Naprawnę nie będzie po czym.

Wiadomość 40 z 96
ostatnia odpowiedź