anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy opłaca się kupować telefon z USA?

Hej, zastanawiam się nad kupnem tego Samsunga http://telefony-komorkowe.nowa-cena.pl/produkt-samsung-galaxy-s6-32gb-sm-g920.html . Czy warto bawić się z kupno jednego telefonu na amerykańskim ebayu? Czy lepiej jest kupić go w Polsce? Jest u nas dość drogi 2100-2500 zł. Czy do przesyłki doliczą mi jakieś dodatkowe opłaty? Kupowałbym tylefon dla siebie, a nie na handel.

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Czy opłaca się kupować telefon z USA?

po co wklejasz jakis link jak i tak zostanie wymoderowany

 

podaj konkretny link to pomozemy, skad my mamy wiedziec czy zaplacisz clo czy nie,

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Czy opłaca się kupować telefon z USA?

ryzyko jest DUŻE

 

 VAT na elektronikę to 23 % wiec  jak do wartości  doliczysz 1/4 prawie ceny to sam oceń sprawę

 

dodatkowe ryzyko to rodzaj wysyłki  (USPS czy kurier czy Global Shipping )  opłaty "dodatkowe" po 100-300 zł za "paierologie przy cleniu (np. DHL czy POLAMER )" którą wypełnia kurierska firma

 

 

wiec jak np

1000 cos kosztuje w USA

dolicz Vat 230

dolicz wysyłkę 120-240zł

 

+"doatkowe opłaty " do 300 zł

 

łacznie 1770   a w pl 1500  ( moze sie zdarzyc ze przesyłka wysłana przez USPS  prawie w 100% nie bedzie miała doatkowych opłat przy cleniu  bo nasz PL UC jest darmowy )

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Czy opłaca się kupować telefon z USA?

Otwieram temat - listę zgodnie z tematem topu.
Podaję dane mojego "cwaniaczka" który sprzedaje dobre imię "Super Sprzedawcy" za drobna kwotę - 195 GBP

Email: arveen_ew5347uifx@members.ebay.co.uk
Nazwa: arveensingh2012

Opiszę w skrócie sytuację:
Kupiłem (wg opisu) Lumia 950XL - sprzedawca wysłał Lumia 950 - istotne różnice w cenie i nie tylko
Odesłalem przedmiot i zgodnie z prawem UE "odstąpienie od umowy".
arveensingh2012 - odebrał przesylkę. PO dwóch tygodniach napisalem email pytajac o zwrot kwoty i się zaczęło...
Najpierw miałem otworzyć zwroty których na polskim EBayu nie ma, potem sprzedający określił że ich w UK nie obowiązują normy unijne i inne bzdety jak wysłać kwit od wysyłki, a to link gdzie ona jest (a była od dawna u niego) i saświadczenie z PayPal i Banku....no kpina!. W końcu wystawiłem negatywny komentarz i poprosilem EBay o pomoc. Hahahah! Pomoc polegała na tym że mialem zglosić się 1. do Banku 2 Do PayPal 3. Do Policji. Sprzedawca zaczął mnie szantażować, że jeśli zmienię komentarz na pozytywny, wyśle zaraz kasę. Nie zmieniłem, za to "pomocny EBay" go usunął jako rzekomo "niezgodny z zasadami"? A jaka zasada? Że arveensingh2012 jest nieuczciwy i nie dokonal zwrotu pieniędzy?

No i się bujam...a widze że co się pojawia negatywna opinia to po kilku dniach EBay ją usuwa - no piękne "zasady"!
Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź