Czy moją aukcję widzą niemcy ?

Witam,

Poprzez ebay.pl wystawiłem aukcję całkowicie po niemiecku.
Czy niemieccy kupujący widzą moją aukcję poprzez ebay.de ?

Zrobiłem mały test ale niestety poprzez ebay.de nie widać mojej aukcji - może zrobiłem coś źle ?


Pozdrawiam
Darek
Wiadomość 1 z 36
ostatnia odpowiedź
35 ODPOW. 35

Czy moją aukcję widzą niemcy ?

http://pages.ebay.pl/help/search/questions/wheres-my-item.html


Kazdy Ebay jest troche inny…jak inny jest kraj w ktorym funkcjonuje.

Pojawienie sie aukcji w wynikach wyszukiwarki jest uzaleznione od faktu zindeksownia jej w bazie danych. Ebay indeksuje w pewnych interwalach czasowych i czasami moze minac 24 godziny zanim twoja aukcja zostanie znaleziona.
Zanim to nastapi mozesz skonfrontowac wystawienie w “moj ebay” lub znajdujac ja linkiem podanym w momencie wystawiania lub wpisujac jej numer w okienko wyszukiwarki.

Aukcje sa widoczne na innym ebay niz ten na ktorym ja wystawiles jesli kupujacy zaznaczy opcje “szukaj na calym ebay” w wyszukiwaniu zaawansowanym (niestety, niewielu kupujacych korzysta z tego dodatkowego klikniecia). Moze czesciej uzywaja tej opcji kolekcjonerzy, poszukujacy artykulow trudnych do zdobycia lub typowo regionalnych.
Np. Ebay.com oferuje opcje (za niewielka opata) widocznosci aukcji w formacie kup teraz w UK (aby wystawic aukcji w formacie kup teraz uczestnik musi posiadac chyba conajmniej 5 komentarzy).
Aukcje z Ebay.com sa zatem wynajdowane na Ebay w UK bez koniecznosci uzywania wyszukiwania zaawansowanego.

Wyszukiwarka umieszcza w indeksie w pierwszym rzedzie aukcje wg. narzuconego schematu np. wpierw zindeksuje ze swojego rodzimego ebay, nastepnie z platnych glownych ebay, a na koncu z mniejszych i darmowych.
Pamietac nalezy ze umieszcza ona nastepnie w wynikach wyszukiwania tylko tyle aukcji ile zmiesci sie w ustalonej ramie czasowej wiec nie zawsze starczy czasu aby twoja aukcja zostala tam umieszczona jesli znajduje sie na innym Ebay niz rodzimy ebay wyszukiwarki.


Najkorzystniejszym jest wystawianie swojego towaru na tym ebay na ktorym jest na niego popyt.
Wiadomość 2 z 36
ostatnia odpowiedź

Czy moją aukcję widzą niemcy ?

Darku jeśli to ta aukcja 330402534901 to żle wystawiłeś.
Po prawej stronie tam gdzie jest napisane ,,Wysyłka do... "
powinno być ,,cały świat " a u Ciebie widze ,,Polska"
Wiadomość 3 z 36
ostatnia odpowiedź

Czy moją aukcję widzą niemcy ?

Tylko jak zrobisz bezpłatną wysyłke na cały świat takiej lampy a ktoś z Australi ją kupi to przyjmując że ona waży 20kg. i zmieści się w gabarycie to zapłacisz Około 220 Złoty za wysyłke.
Wiadomość 4 z 36
ostatnia odpowiedź

Czy moją aukcję widzą niemcy ?

Tego w życiu żaden Niemiec nie znajdzie nawet jak wprowadzisz poprawki.
Musisz wystawić na ebay de i tylko podać koszt wysyłki lokalnej 0 a (tam jest kwadracik do odznaczenia bezpłatnej wysyłki ) te dolne na cały Swiat nie podawaj kwoty niech się pytają ci zza oceanu.
Wiadomość 5 z 36
ostatnia odpowiedź

Czy moją aukcję widzą niemcy ?

No i nie w tym dziale, tylko moim zdaniem ,,Garten"
Wiadomość 6 z 36
ostatnia odpowiedź

Czy moją aukcję widzą niemcy ?

Witam,

Dziękuję @stamps222 i @gosicca za podpowiedzi.
Wystawie za niedługo kolejną aukcję to mi podpowiecie znów czy tym razem jest OK 🙂
Wiadomość 7 z 36
ostatnia odpowiedź

Czy moją aukcję widzą niemcy ?

🙂
Wiadomość 8 z 36
ostatnia odpowiedź

Czy moją aukcję widzą niemcy ?

Udało się 🙂 Tylko że ... na ebay.de potrafiłem wystawić aukcje na max 10 dni. Czy to normalne ?

Za wystawienie aukcji wyszło mi lekko ponad 5 euro. Czy mogę to opłacić płacąc polskiemu ebay.pl ?
Wiadomość 9 z 36
ostatnia odpowiedź

Czy moją aukcję widzą niemcy ?

jest możliwość wystawiania na 30 dni, ale trzeba mieć sklep eBay (mały sklep płatny 9,95 zł i jest to najtańsza opcja). eBay DE jak to pisała już gosicca wcześniej oraz eBay.com.au są najdroższymi serwisami jeśli chodzi o wystawienie przedmiotów, lepiej wystawić na COM lub CO.UK

możesz zapłacić albo przelewem na konto, albo PayPal'em

wejdź w zakładkę konto, nast. konto sprzedającego i tam będziesz mieć dane, ale płacisz dopiero wówczas jak dostaniesz billing na skrzynkę e-mail
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 10 z 36
ostatnia odpowiedź