anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak działań serwisu Ebay w stosunku do nieuczciwych użytkowników

Witam serdecznie! Opiszę swoj problem.

Dnia 31.08.2015 zakupiłem starą broszkę od użytkownika ***. Broszka dotarła do mnie w połowie września. Opisywana brosz była calkowicie nie zgodna z opisem aukcji, w związku z tym postanowił ją zwrócić sprzedawce. Użytkownik z Francji *** (konto firma, ponad 1000 komentarzy!) otrzymał zwracany towar - 01.10.2015. Po dzień dzisiejszy nie zwrócił zapłaconą należność około 190EUR. Brak kontaktu i brak odpowiedzi na liczne emaile i telefony od mnie. Uważam że ze strony aeden-antiquites występują znamiona przestępstwa oszustwa. Prosiłem o ingerencji Ebay i pomoc w odzyskaniu moich pieniędzy. Ebay odesłał mnie do Policji, nawet nie zabłokował sprzedaż temu użytkownikowi. Powstaje pytanie czy Ebay chroni swoich klientów? Czy powinien odpowiadać cywilnoprawnie za brak działań?

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

Brak działań serwisu Ebay w stosunku do nieuczciwych użytkowników

Otrzymałem kolejną odpowiedź od Ebay.pl. Przykro nam, tylko my nie jesteśmy domem aukcyjnym... dochodź swoich praw na Policji. 

Przepraszam, był konkretny wniosek o zawieszenie sprzedaży nieuczciwego "klienta" Ebay. Odpowiedź odpiska. Chyba zaryzykuje na powódstwo cywilne przeciwko Ebay. Zobaczymy czy serwis musi coś robić w takim przypadku czy nie!?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Brak działań serwisu Ebay w stosunku do nieuczciwych użytkowników

Otrzymałem kolejną odpowiedź od Ebay.pl. Przykro nam, tylko my nie jesteśmy domem aukcyjnym... dochodź swoich praw na Policji. 

Przepraszam, był konkretny wniosek o zawieszenie sprzedaży nieuczciwego "klienta" Ebay. Odpowiedź odpiska. Chyba zaryzykuje na powódstwo cywilne przeciwko Ebay. Zobaczymy czy serwis musi coś robić w takim przypadku czy nie!?

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Brak działań serwisu Ebay w stosunku do nieuczciwych użytkowników

Ja jestem sprzedawca na Ebay, i powiem że Portal Ebay to kpina - chroni tylko ta osobe która założy spór . Oczywiscie niejednokrotnie pisałam o nieuczciwych uzytkowników to otrzymałam odpo trzeba uważac i tyle dnosze wrażenie ze w BOK ebay pracuja debi................

 

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Brak działań serwisu Ebay w stosunku do nieuczciwych użytkowników

jeśli zwrot był akceptowany na poziome aukcji

 

to otwórz spór na paypal  znajdź płatność

 

i poinformuj o dokonanym zwrocie ze skutecznym doreczeniem

 

dodaj nr trackingowy przesyłki ....

 

 

jest szansa bo jestes kupującym 🙂

 

 

zwrot był rejestrowany -----> dotarł ?

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Brak działań serwisu Ebay w stosunku do nieuczciwych użytkowników

Bo widzisz i Ty i ja nie znaliśmy moralności ludzi z zachodu. Ich uczciwość jest wart funta kłaków. Mnie Włoch napisał w sporze – paczka pusta – i straciłam prawie 400 zł.

Pay Pal i ebay wprowadza do Polski naukę życia według norm zachodnich. Ich etyka to – gdybyś zgłosił kłamiąc, ze koperta była pusta, to dostałbyś kasę w jeden dzień. Ale ty pokazałeś zgodnie z moimi odczuciami nasz Polski honor i uczciwość i mas figę z makiem. Jak widać w tym wymarzonym świecie zachodnim panują zasady jak w świecie mafii. Wszyscy wspierają złodziejstwo i kłamstwo. Na przekrętach powstają fortuny, a ludzie uczciwi to przeżytek.

Popatrz jak w Polsce ludzie z  zachodu i wyuczeni na zachodzie Polacy w 25 lat rozgrabili majątek budowany stuleciami. Na zachodzie o to chodzi. Tylko sprytny złodziej wygrywa.

Masz naukę – kłam i zgłaszaj puste koperty, puste paczki, a nie baw się w zgłaszanie czegoś innego.

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź