Wysyłka do USA Otwarty Spór

Witajcie moi drodzy. Proszę was o jakieś wskazówki... Pod koniec listopada sprzedałem przedmiot użytkownikowi z USA. Paczka została wysłana 3 grudnia listem priorytetowym. Oczywiście ustawiłem wszystko na stronie zamówienia jako wysłane i wprowadziłem numer przesyłki. Dziś rano dostałem wiadomość z ebaya, że otwarto sprawę na ebay.com... kupujący twierdzi, że nie otrzymał przedmiotu. Odpisałem w odpowiedzi kupującemu, że paczka jest dalej w drodze i podałem link do śledzenia przesyłki. Tłumaczyłem też, że może to być spowodowane świętami. Pytanie co dalej? Wszedłem na Paypal i kwota za to zamówienie została zamrożona i mam ujemny stan na koncie. Pisze tam, że niby przysługuje mi ochrona sprzedającego, ale za bardzo nie wiem jak to ugryźć. Spór jest otworzony na ebay i to przez tą stronę komunikuje się z kupującym. Kiedyś wszystko pisało się na Paypalu. Mam oczywiście druczek z pieczątką z poczty w razie czego, ale nie wiem czy mam już teraz wysłać to w odpowiedzi dla kupującego... o paypal już nawet nie wspomnę, bo tam mam jedynie zamrożone środki. Jak to rozegrać jeśli paczka faktycznie nie dotrze? Chciałbym uniknąć sytuacji, że to ja z własnej kieszeni zwrócę pieniądze.

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Wysyłka do USA Otwarty Spór

Jestem w podobnej sytuacji. List polecony pocztą polską wysłany 6 grudnia, spór klientka otworzyła na paypal, środki zamrożone. W moim przypadku niestety nie ma trackingu w Stanach tego listu, a chętnie sprawdziłabym gdzie utknął. Pozdrawiam

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Wysyłka do USA Otwarty Spór

A teraz mam inną zagwozdkę... Spór z kupującym na ebayu jest dalej otwarty. Natomiast z paypal zniknął mi ujemny debet, który był wynikiem sporu i zatrzymania przez paypal kwoty za przedmiot. O co w tym chodzi? Orientuje się ktoś?

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Wysyłka do USA Otwarty Spór

Witam

 

Ja mam takie dwa przypadki otwarte jednego dnia. Najpierw klient z Meksyku otworzył spór, mialem do wyboru na ebay zwrot, aktualizacje numeru przesylki lub wiadomosc, wprowadzilem numer przesylki i za dwie godziny zamkneli spor, twierdzac ze nie uowodnilem wyslania - kwitki z poczty mam, wiec chetnei moge im skan wyslac

 

A za chwile gosciu z USA otwiera spor, list poszedl pierwszego grudnia wiec nawet trzy tygodnie nie minelo. Kasa zamrozona na PAYPAL, dzwonie do nich i slysze ze ich do nie obchodzi bo to spor na ebay, a ochrona sprzedjacych pytam - metne tlumaczenia ze to nie tak, i wogole i sam nie wiem o co chodzi????

 

Moze jakies podpowiedzi co robic?

 

Pozdrawiam

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź