SZUKAM CHETNYCH DO POZWU ZBIOROWEGO PRZECIWKO PAYPAL

sylvii8010
Użytkownik

Witam.

Szukam osob chcacych przylaczyc sie do pozwu zbiorowego przeciwko polskiemu PayPal za nieuczciwe praktyki przez nich stosowane.Chodzi glownie o celowe blokowanie srodkow,pod roznymi absurdalnymi  pretekstami typu co kilku dniowa weryfikacja,celowe blokowanie i dzialanie na szkode klienta w celu przetrzymania jak najdluzej jego srodkow w celu osiagniecia jak najlepszej korzysci z procentow od jego srodkow,celowa blokada wszystkich srodkow na koncie nie majacych zwiazku z trwajacym sporem czy roszczeniem a takze rozstrzyganie sporow i roszczen tylko i wylacznie na korzysc kupujacego,nawet gdy ten okazuje sie oszustem i probuje wyludzic towar oraz pieniadze,co jest powszechnie praktykowane wsrod kupujacych z azji,chin i innych Panstw.Zrobili sobie z tego stale zrodlo dochodu a PayPal i ebay umywaja rece.W stanach byl taki proces i PayPal przegralo sprawe.

Ludzie przeciez tak nie moze byc,oni jawnie oszukuja klientow.Nie dosc ze pobieraja wysokie prowizje,zanizaja kurs wymiany waluty to jeszcze celowo blokuja duze kwoty pieniedzy po to by zarobic.Wiadomo ze zarabiaja na prowizjach,wymianie waluty i oprocentowaniu naszych pieniedzy.Im dluzej leza na koncie paypal tym wiecej oni zarabiaja a ze wiekszosc wyplaca kase od razu to oni stosuja swoje chwyty typu blokada srodkow po to by przetrzymac pieniadze.Jak nie weryfikacja danych to weryfikacja& w celu zapobiegania praniu brudnych pieniedzy,pozniej w celu sprawdzenia czy to rzeczywiscie ty sprzedajesz,czy towar jest twoj.Przy sprzedazy rzeczy z wlasnych zbiorow czy kolekcji,rzeczy uzywanych ktore posiadamy od kilku czy nawet kilkunastu lat,PayPal wymaga rachunkow,faktur wiedzac ze w wielu przypadkach to jest niemozliwe do przedstawienia przez klienta i na ten czas blokuja celowo srodki zgromadzone na koncie po to by procentowaly na ich korzysc.Nie wazne czy sprzedajesz szmaty czy cukierki czy gwozdzie czy smieci z piewnicy.Przestrzegam wszystkich uzytkownikow prywatnych przed nieuczciwoscia firmy PayPal,poczytajcie troche w necie,na forach internetowych na temat dzialania paypal.Ich slogan "bezpieczne platnosci" to absurd.Chronia jedynie kupujacych umozliwiajac im oszustwo i wymuszenia.Sprzedajacy jest nikim i z gory jest na przegranej sytuacji.Kupujacy wygrywa spor a ty zostajesz bez pieniedzy bo PayPal zabiera ci z konta i bez towaru bo kupujacy ci go nie odesle a jak odesle to cegle.A ebay i pay pal umywaja rece piszac ze nie sa strona w tranzakcji.Mam za soba lata praktyki na allegro i na ebay i to co sie dzieje na ebay i paypal to szok.

Szukam chetnych do naglosnienia calej sprawy i ewentualnego pozwu zbiorowego przeciwko paypal za ich oszukancze praktyki.Jest wiele osob potraktowanych w ten sposob przez paypal jak ja,razem mozna wiele.

Pozdrawiam serdecznie

 

Pokaż cały temat
rexporzellan
Użytkownik

Też chetnie bym się dołączył !!!

Mam problem z PayPal i nie wiem o co im chodzi ...

Zarejestrowałem się na ebay...

zarejestrowałem się na PayPal...

spełniłem wszystkie wymagania co do weryfikacji obu kont, (konto na PayPal - specjalne)

Wystawiłem kiilka aukcji i coś tam sprzedałem - kupujący wpłacili mi pieniądze na konto bankowe przelewem, kto inny odebrał osobiście.

Wystawiłem więcej aukcji ok 15 szt ... wszystkie na ebay.de , za po jakimś czasie dostałem administracyjne powiadomienie z ebay o usunięciu wszystkich moich aukcji... powodem było ograniczenie dostepu do PayPal i napisane żeby wyjaśniać z nimi... no i wyjaśniam lecz póki co to walka z wiatrakami...

Jako że to była niedziela to zadzwonić tam nie mogłem... napisałem maila (nie jednego - a dostałem jedną odpowiedź - w poniedziałek)

Dzisiaj (poniedziałek) zadzwoniłem ... odebrał Pan (podobno kompetentny) i po chwili rozmowy z nim zainsynuował że z jego informacji jakie posiada on wnioskuje że ja posiadam inne "nie swoje" konto na PayPal (trochę to śmieszne jest bo niby w jaki sposób ja mam posiadac inne nie swoje konto na PayPal ??? - no chyba że mam klona z takim samym Dowodem Osobistym i wogóle ze wszystkim)

 

Z PayPala otrzymałem emaila - żebym przedstawił faktury zakupu przedmiotów które miałem wystawione na ebay(i usunięte z aukcji przez ebay)  - a niby skąd ja mam wziąść takie faktury skoro wszystko co wystawiam jest starsze odemnie i leży w domu od dawien dawna i jedyną osobą która coś więcej wiedziała o nich jest mój dziadek Franek który nie żyje już od dawna... więc co ja mam im wysłać ???

Aukcje wystawiałem do licytacji od 1 € - bo nie mam pojęcia jaką wartość miały te przedmioty ... dla mnie mają wartość jedynie sentymentalną, a jak ktoś stwierdzi że mu się to podoba to może zapłaci mi z 5€

 

Czy jak bede chciał w przyszłości (za ok 2 tyg) sprzedać starą szafe ze swojego mieszkania to tez musze mieć na nią fakturę???

 

A może mam pojechać do PayPala osobiście ze wszystkimi przedmiotami które chciałbym sprzedać i wystawiać aukcje od nich i czekać na ich zakończenie u nich w biurach ???

 

Czy jest jakaś alternatywa dla ebay-a w płatnościach ??? Inna niż PayPal ???

 

 

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay