Prowizja PayPal 62 zł ??? Czy to normalne ? I mrożenie środków ?

Witam tak jak pisałem wcześniej jestem tu nówka do tej pory sprzedawałem u konkurencji gdzie mam chyba 800-900 pozytywów....ale do rzeczy.

Sprzedałem buciki kwota 1500zł + 40 wysyłka razem 1540zł zaglądam na konto PayPal a tam 1478zł eeee czy prowizja PayPal to aż 62zł ?????.Oczywiście Ebay też wziął swoje ale w normie.Do tego środki zamrożone na 21 dni....buty wysłane ,numer przesyłki podany....czy to aby nie jest zabór mienia ?.Myślałem by tu wystawić trochę staroci ale jak wystawiać skoro mam czekać 21 dni na nawet 10-20 tys zł ????.Beznadzieja płynność finansowa mogła by mi trochę się zawalić.

Prosze napisać czy z tym PayPal to jakiś błąd czy tak sobie liczą ?.

Dziękuję i pozdrawiam

Sylwek

Zaakceptowane rozwiązania (2)

Zaakceptowane rozwiązania (2)

Jeszcze jedna sprawa odnosnie twojej aukcji   

 

http://www.ebay.pl/itm/Jewish-Memorah-silver-hebr-XIX-century-/291108269651?pt=LH_DefaultDomain_212&...

 

Tak drogi towar to Ty MUSISZ sobie ubezpieczyc wysylajac go do Kupujacego  plus jego podpis !!!!!!

Nie mozesz wyslac zwykla przesylka bo jak nie dojdzie to wtedy twoja plynnosc finansowa napewno sie zawali

 

 

 

 

Nie mozesz winic PayPal tylko dlatego ze nie znasz jego regulaminu!!!!!!!

Przeczytaj regulamin i wszystko Tobie sie wyjasni

Jezeli te buty sprzedales za granice to zamiast 2.9 % PayPal bierze 3.9 % plus .80 groszy za kazda transakcje

Wszystko sie zgadza.

Kazdy nowy sprzedawca czeka 21 dni na pieniadze.Sa wyjatki gdzie mozesz otrzymac wczwsniej-przeczytaj regulamin

Co do plynnosci finansowej to sam sobie musisz odpowiedziec. Moze zacznij sprzedawac troche tansze przedmioty poniewaz PayPal bedzie zamrazal Twoje srodki przez najblizsze 90 dni 

Sprzedaz uzywanych przedmiotow to jest najtrudniejsza rzecz na Ebay.Kupujacy moze sie przyczepic do najdrobniejszej rzeczy.Wystawi Tobie troche negatywow i twoje konto moze byc zawieszone

Czytaj fora spolecznosciowe najlepiej zagraniczne a dowiesz sie wielu ciekawych rzeczy

Odpowiedzi (1)

Odpowiedzi (1)

Witam

 

Na początku tego roku też zaczynałem swoją przygodę z Ebay.
Fakt jeżeli ktoś nie ma zaplecza finansowego to mrożenie kasy na 3 tygodnieprzez paypal jest dramatem.Przyspieszyć możesz wpisując numery przesyłek w Paypalu teoretycznie powinni szybciej zwolnić kase ale w praktyce tego nie próbowałem. Ale jeżeli masz towar i nie masz ciśnienia z kasą to po jakimś czasie zdejmą ci wogóle blokadę ja doczekałem się tego po miesiącu. i zdobyciu power seller i supersprzedawcy w PL. Po dwóch miesiącach wskoczył mi status Silver ale co z tego skoro przysługujące z tego tytułu zniżki i tak się dla polskiego konta nie należą.


Cierpliwość na Ebayu napewno popłaca.

 

Pozdrawiam

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay