Oszustwo niemieckiego sprzedawcy.

Witam!

Potrzebuje pomcy w sprawie oszustwa, którego padłem ofiarą.

Znalazłem produkt, którego szukałem. porozumiałem sie z sprzedawcą co do ceny i wysylki i zapłaciłem za towar z własnego konta, na podane przez sprzedającego konto. Płatnosci nie wykonywałem przez PayPal jak i przez ebay.

Sprzedawca otrzymal zapłatę, o czym mnie poinformował, ale jak dotąd nie wysłał towaru i najprawdopodobniej juz nie wyśle bo kontakt się urwał. To znaczy, że ja do niego piszę a on nie odpowiada.

Zgłosiłem sprawę do ebay'a, ale niestety pani Kasia umywa ręce.

Sprzedawca jes z Niemiec z Herne i jedyną rade jaka dostaem od pani Kasi to, że powinienem sie udać na Policję i zglosić, że mnie oszukano. niestety do Herne mam ok 800km i trudno mi jest tam jechać specjalnie nie wiedząc, czy wogóle załatwię z nimi temat. Najśmieszniejsze jest to, że firma niemieckiego oszusta jest na tej samej ulicy co posterunek policji. Oszust nie odpowiada na wiadomości oraz telefony.

Potrzebuję pomocy w załatwieniu mojego problemu i ukaraniu oszusta.

Podsumowanie:

- zapłata za towar poza ebay,

- potwierdzenie zapłaty posiadam,

- korespondencja z oszustem, jest.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

Grzegorz

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Oszustwo niemieckiego sprzedawcy.

Twoja transakcja nie ma nic wspolnego z Ebay dlatego proszenie  Ebay o pomoc jest nie na miejscu.

Zasiegnij informacji na miejscowym posterunku policji - moze doradza.

Na odzyskanie pieniedzy jednak nie licz. Nawet jesli zdecydujesz sie wszczac proces o odzyskanie to wiedz ze wiaze sie on z kosztami.

Pozniej, gdy uzyskasz wyrok to twoim kosztem jest kazda akcja komornika aby naleznosc sciagnac.

 

 

Zalezy jaka to suma....oraz czy masz na to czas

**************************************
Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Oszustwo niemieckiego sprzedawcy.

Niestety to jest ostateczność. Nie podaruje !!! kwota to 800pln i tyle mnie będzie najprawdopodobniej kosztowala podróż do nieuczciwego sprzedawcy.

Byłbym wdzięczny za informacje w jaki sposób mogę zgłosic problem na niemieckim posterunku.

Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Oszustwo niemieckiego sprzedawcy.

Zakup był poza ebay więc nic do tego nie mają.

 

Spróbuj może wysłać najpierw  maila z zapytaniem gdzie się z taką sprawą zgłosić (Berater-czyli doradca), bo może to przysłowiowy Jan Kowalski z Berdyczowa.

 

https://www.polizei.nrw.de/bochum/artikel__5927.html

 

Lub fax/tel:

 

https://www.polizei.nrw.de/bochum/artikel__5930.html

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Oszustwo niemieckiego sprzedawcy.

Szanowny Panie Grzegorzu .

Dziwię się odpowiadającym na Pana problem . Jak można kogoś wprowadzać w błąd , po co i w imię czego . Co do Pana problemu Pisze Pan że znalazł przedmiot na którym Panu zależało i go zakupił . Nie pisze Pan gdzie go znalazł . Jeśli na EBAY  to ponosi ono jakąś odpowiedzialność a jeśli nawet nie ( Ebay zastrzega się i informuje o braku odpowiedzialności za transakcje przeprowadzane poza serwisem ) to ponosi odpowiedzialność choćby z racji współzycia społecznego . Jak by nie patrzeć pozwalając oszustowi na reklamowanie się i nie realizowane przez oszusta oferty  staje się mimowoli współwinne  za oszustwo . Można to nazwać rolą  NAGANIACZA . To tak jakbym prowadził firmę pośrednictwa  pracy i wysłał np. kobietę na zbiór truskawek do Włoch i umył ręce gdyby miejscem docelowym był burdel . Jako pośrednikowi ciązy na mnie obowiązek  sprawdzenia czy kontrakt jaki  zawiązuję z osobą fizyczną , firma ma podstawy prawne . Tj. Czy dana firma istnieje , czy jest to firma sprawdzona i wierzytelna . Kobieta która znalazła pracę nie na plantacji lecz w burdelu przyszła w dobrej wierze do pośrednika ufając w jego uczciwość . Podobnie jest z Panem . Jeśli os ten co Pana oszukał  działa w najlepsze na EBAY , ma swoją jakąś historię to Ebay jest w pewnym sensie gwarantem jego uczciwości . Gdyby pośrednicy nie ponosili jakiejkolwiek odpowiedzialności za wskazanie  oszusta dochodziło by do bezprawia .

Korzystający z nierządu lub oszuści  namawaili by na  transakcje bazując na swojej niby wiarygodnościi uczcxiwości firmowanej przez znane i renomowane firmy i wykorzystywali innych .

Reasumując . Nie wiele jednak na tyum EBAY Pan wskóra . Może Pan prosić ich o pomoc we wskazaniu danych kontaktowych .

Obowiązkowo musi Pan przygotować sobie całe dossier ( dowody ) i zgłosić ten fakt na Policję . Jeśli Ebay odmówi Panu wskazania kontaktu z oszustem , umozliwi Panu to Policja . Oni nie mogą Panu odmówić pomocy .  Przestępstwo w jakie Pan wpadł to wymuszenie na Panu  niewłaściwego rozporządzania swoim mieniem .

Szkoda że EBAY usuwa adresy e-mail chroniąc tym samym naciągaczy i oszustów , bo powiedział bym Panu wiecej bezpośrednio  . Będzie Pan wezwany na przesłuchanie i prawdopodobnie sprawa zakończy się umorzeniem postępowania . Ale może Pan wymusić od Policji przekazanie Panu danych do złożenia przeciwko oszustowi  Pozwu Sądowego w Sądzie przypisanym do Pana miejsca zamieszkania . Mając dane adresowe może Pan przed pozwem napisać skargę do Ambasady  kraju oszusta by udzieliła Panu pomocy .  Może Pan poprosić o przekazanie sprawy do Policji w miejscu w którym mieszka oszust Przed tymi krokami proszę jednak powiadomić oszusta jakie kroki chce Pan podjąć . Policja , Prokuratura , Ambasada , Sąd . Może go to wystraszy i pieniądze Panu zwróci .

Życzę powodzenia Panie Grzegorzu .

Leszek ( Attylla )

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Oszustwo niemieckiego sprzedawcy.

Szanowny Panie oszukany !

Bardzo przykre  jest to że nie powiedział Pan nawet Dziękuję za przekazaną  Panu  informacje  !

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Oszustwo niemieckiego sprzedawcy.

Za to ja dziękuję. Otworzył mi Pan oczy. Co prawda jeszcze nie wiem czy będę oszukany, ale czuję zagrożenie. Pozdrawiam

Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź