problem ze sprzedającym,oszust

witam mam pytanie prawdopodobnie zostałem oszukany,kupiłem na aukcji telefon i z poczatku kontakt ze sprzedającym był i twierdził ze wysle paczke ale niestety teraz nie odpisuje na maila.pieniądze wysłałem normalnym przelewem.co mam zrobić?

Wiadomość 1 z 12
ostatnia odpowiedź
11 ODPOW. 11

problem ze sprzedającym,oszust

Jezeli zaplaciles poprzez PayPal to zglos ze nie otrzymales przedmiotu. W ciagu 45 od platnosci mozesz otworzyc spwawe.


 


http://pages.ebay.pl/help/buy/item-not-received.html


 


Mozesz tez zostawic komentarz do transakcji sprzedawca nie w najgorszym wypadku nie da ci komentarza poniewaz sprzedawcy moga wystawic tylko komentarz pozytywny albo nic.

Wiadomość 2 z 12
ostatnia odpowiedź

problem ze sprzedającym,oszust

no wlasnie chodzi o to ze zrobilem zwykły przelew, nie przez paypala.

Wiadomość 3 z 12
ostatnia odpowiedź

problem ze sprzedającym,oszust

To masz przerąbane  ja też tak zrobiłem  kupiłem telefon  od gościa z Nakła  superjohny  który wysłał mi kolczyki  a nie telefon czekam jeszce 5 dni  i  idę na policje  i  zgłaszam sprawę o oszustwo 

Wiadomość 4 z 12
ostatnia odpowiedź

problem ze sprzedającym,oszust

Siemka chcialbym sie dowiedzic gdzie kupowales przedmiot bo ja u sprzedawczyni która jest oszustką bo jak tylko napisala ze ma juz pieniadze to napisalem kilka jeszcze wiadomosci i nie odpisuje 😞 ostatnie wiadomości to : wysle dzisiaj tj (16) lub jutro (17) grudnia i najpózniej bedzie dzisiaj czyli( 18 ) i nie wiem czy oszukuje czy co ? Wiadomośc od niej byla tylko dgy dostala pieniadze i i kontaktu zeroo !

Dodam ze jest w wyslanych przedmiot tylko nie wiem czy wyslała 😕

Wiadomość 5 z 12
ostatnia odpowiedź

problem ze sprzedającym,oszust

Ooo ja to rano zrobiłam ostatnio i nie wiem nawet czy nie w tym samym czasie. jestem tak wkurzona... Wydalam za telefon, którego nie dostałam 895 zl po przelaniu kasy przelewem gość sie do mnie nie odzywał i zgłosiłam od razu sprawe na policję bo to mi sie z góry wydawało podejrzane no ale... Ebay usunął tą ze aukcję na ktorej znajdował sie ten telefon i cos czuje ze tyle z ich strony. A na policję to zgłosiłam ne razu bo przeczytałam ze w inny sposób tej kasy nie odzyskam
Wiadomość 6 z 12
ostatnia odpowiedź

problem ze sprzedającym,oszust

Mam dokładnie taki sam problem, następnego dnia po zakupie aukcja i konto sprzedawcy zostały usunięye z ebay. Zgłosiłam przez paypal spór, bo oczywiście przedmiotu nie otrzymałam. Czy możesz napisać czy w twojej sprawie się coś wyjaśniło? Zastanawiam się czy też nie powinnam zgłosić sprawy na policję czy może od razu do prokuratury? Pomimo usunięcia konta ebay na pewno musi zachować dane sprzedawców i na wniosek prokuratury będzie zmuszony je udostępnić, ale obawiam się że to nic nie da .....

Wiadomość 7 z 12
ostatnia odpowiedź

problem ze sprzedającym,oszust

Witam , jestem w dokładnie w tej samej sytuacji , kontakt był ze sprzedawcą do momentu wysłania kasy. Teraz 10 dni milczy . W pon idę na policję sprawę zgłosić. Czy ktoś kto zgłosił się na policję odzyskał pieniądzę proszę o informacje.

Wiadomość 8 z 12
ostatnia odpowiedź

problem ze sprzedającym,oszust

Niestety łatwość oszukiwania generuje pojawianie się następnych oszustów. U mni też telefon, wpłata na konto sprzedawcy- co jest zgodne z regulaminem ale mniej bezpieczne niż PayPal, a potem brak kontaktu. Czekam do jutra i zgłaszam sprawę na policję a ebay też poinformuję, bo są inne aukcje z tymi samymi zdjęciami i opisem, to może gościa zablokują i uda sie go namierzyć

Wiadomość 9 z 12
ostatnia odpowiedź

problem ze sprzedającym,oszust

Sama jestem ciekawa, jak potoczyła się sprawa, bo jestem w takiej samej sytuacji.

Wiadomość 10 z 12
ostatnia odpowiedź