Zostałem oszukany prawie dwa razy

kupiłem w niedziele telefon po okazyjnej cenie. Teraz widzę, że nie jestem pierwszy który został w ten sposób oszukany.

 

1. Kupiłem telefon

2. Zapłaciłem przez paypal

3. otrzymałem wiadomość, że sprzedający nie może odebrać pieniędzy przez paypal i poprosił o zwykły przelew oraz potwierdzenie

4. wiadomość: "rano wyślę telefon"

5. brak kontaktu, brak profitu, usunięta aukcja

 

Dziś zrobiłem podobny zabieg tyle, że specjalnie. Zakupiłem telefon po okazyjnej cenie i spotkałem się z identycznym traktowaniem. Sprzedawca nie mógł obsłużyć paypala. Oczywiście tym razem pięniędzy nie przelałem. Jakieś pomysły co mogę z tym zrobić ? To kupa kasy 😞

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Zostałem oszukany prawie dwa razy

przy platnosci paypal jestes chroniony, jesli nie dostajesz towaru, otwierasz spor wg http://pages.ebay.pl/help/buy/item-not-received.html i eskalujesz do roszczenia

 

jesli w ofercie jest wymieniony paypal i po zaplacie sprzedawca twierdzi ze nie moze odebrac, to przeczy zaakceptowanym przez siebie przy wystawianiu oferty ustawieniom platnosci wiec to 1. sygnal ze cos jest nie tak

 

znaczy sie ze zaplaciles paypalem a potem raz jeszcze przelewem ?

 

co do 'Dziś zrobiłem podobny zabieg tyle, że specjalnie. Zakupiłem telefon po okazyjnej cenie...' na stronie aukcji/oferty powinien byc link 'Zglos przedmiot'

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Zostałem oszukany prawie dwa razy

Zglos aukcje do Ebay. Wystaw negatywa aby ktos inny sie nie nabral.

 

mozesz z tym isc na policje, jesli to ktos z Polski to moze  go usunal z Ebay permanentnie

**************************************
Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Zostałem oszukany prawie dwa razy

ja miałam podobną sytuacje . czy był to krzysztof dębski ? z lublina ? ja kupiłam u niego iphone , zrobiłam przelew. miał z 40 pozytywów to nie martwiłam się zbytnio. jednak dzisiaj zobaczyłam , że ebay anulował mój zakup , gościu skasował konto i zniknął . to jest jakiś koszmar .

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź