Użytkownik
Zaakceptowana odpowiedź
Sprzedaż nie swoich rzeczy - czy jest dozwolone

Witam. 

Czy dozwolone jest sprzedawanie na ebay rzeczy, które nie należą do sprzedającego, do użytkownika danego konta? A jeżeli jest dozwolone, to co z odpowiedzialnością za przedmiot i jego stan? Kupiłem keyboard , który okazał się niesprawny, sprzedał go na ebay kolega właściciela, musiałem udać się do właściciela, bo zapłata wyłącznie przy odbiorze, użytkownik ebay w ogóle się nie pojawił, być może nie widział nawet przedmiotu i nie zna się na nim. Odmówiłem kupna zepsutego przedmiotu, w odpowiedzi sprzedający (nie będący właścicielem) otworzył mi spór z powodu nie zapłacenia za przedmiot aukcji. Co robić? Zaznaczam, że w opisie aukcji było napisane, że przedmiot nie jest jego własnością. 

Zaakceptowana odpowiedź
Użytkownik
Udzielono odpowiedzi
odpowiedź dla 1964sprinter

Odpowiada sprzedajacy. Sprzedajacy jesli posredniczy to bierze za to pieniadze ale rowniez odpowiedzialnosc

Sa firmy ktore podejmuja sie sprzedazy jako posrednik w komisie ale to one odpowiadaja przed kupujacym nie ten ktory wstawia w komis

inaczej kazdy w razie problemow spychalby odpowiedzialnosc na kogos innego.

Zawsze plac Paypalem a w razie problemow otworz spor - Ebay odbierze pieniadze sprzedajacemu a nie komu innemu.

Negatywa tez wystawisz sprzedajacemu a nie komus innemu

Inne odpowiedzi: 0
Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań