Rezygnacja z zakupu

Witam,

Wygrałem licytację na ebay.de, ale muszę zrezygnować z zakupu. Licytowałem przedmiot dla kolegi, ale po wygraniu aukcji kolega niestety stwierdził, że nie chce już licytowanego przedmiotu. Kwota to ok. 420 euro. Wysłałem do sprzedającego wiadomość z prośbą o anulowania aukcji, jednak otrzymałem odpowiedź, że sprzedający nie zgadza się i muszę sfinalizować transakcję. Jakie mogą być konsekwencje jeśli nie zapłacę za wylicytowany przedmiot? Czy można zrezygnować z zakupu, jeśli sprzedający się na to nie zgodzi?

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (2)

Odpowiedzi (2)

 poinformuj że nie licytowałes dla siebie  - i twój znajomy sie rozmyślił  = cancel

 

 

korespondencje z sprzedawcą zapisz jako print screeny  i  zapisz nr wiadomości z dołu strony (wiadomości ebay)

 

jesli dostaniesz "ostrzezenie" za brak płatności

 

 napisz do pl obsługi ebay  dołacz opis sytuacji  załacz korespondencje  i ebay pl usunie "zaległa płatnośc  czy ostrzezenie "

 

 

 

nic wiecej sie nie stanie 🙂

Mozesz zrezygnowac bez zgody sprzedawcy. Zadne konsekwencje ci nie groza. 

Po prostu anuluj transakcje w Ebay lub, po prostu ,nic nie rob, nie zaplac.

Sprzedawca wydaje sie byc z rodzaju tyhch  "trudnych" wiec nawet nie kontynuuj z nim korespondencji a na przyszlosc obchodz go z daleka .Mozesz tez wystawic mu negatywna opinie na bazie niskiego poziomu obslugi klienta.

 

Nieprzyjacielskie, nieprzychylne  traktowanie klienta na Ebay jest  niepozadane poniewaz odstrasza od przyszlych zakupow i wywoluje negatywne odczucia w stosunku do Ebay

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay