Oplaty Celne

Dzien dobry

Ja nie jestem obywatelem Polski,ale w tym momencie mieszkam na terenach RP,wiec mam takie pytanie-dlaczego w wartosc dostawy ze Stanow jest wliczony oplaty celne,jak(za moja informacje) niema zadnych oplat celnych w Unii przy cenie do 300 euro.

Dziekuje za uwage

PS.Przepraszam za moj Polski

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Oplaty Celne

Oplat celnych nie ma do 150 euro ale VAT jest nakladany od 22 euro. Oplaty obciazaja przesylke bez wzgledu na to kto jest odbiorca. Jesli udowodnisz ze towar wywozisz do USA aby go tam uzywac to ci oddadza oplate: VAT ale nie clo. Troche z tym zachodu woec jesli suma niewielka to szkoda fatygi. Koszty uzyskania zwwrotu moga przekroczyc zwrot... Upominki przesyłane przez osobę fizyczą do osoby fizycznej zwolnione są od cła i podatku do równowartości 45 euro. W tym przypadku chodzi o zwykłą wartość towarów, a nie o wartość celną, a więc bez kosztów transportu i ubezpieczenia. Dla towarów o wartości powyżej 45 EURO, ale nie przekraczającej 700 euro, stosuje się stawkę ryczałtową w wysokości 2,5%. Od towarów o wartości powyżedj 700 euro stosuje się stawki celne określone we Wspólnej Taryfie Celnej. Od przywozu pozostałych towarów (np. od firmy do osoby fizycznej czy też od firmy do firmy) o wartości do równowartości 150 euro (również wartość towaru) nie pobiera się cła. Od towarów do równowartości 22 euro nie pobiera się również podatku. Od towarów, które przekraczają 22 euro do 150 euro -nie pobiera się cła ale pobiera się podatek. Takie pogmatwane troszke ale takie to juz przepisy nad ktorych stworzeniem niejeden urzednik doczekal emerytury.... Lektura tego watku wyjasni wiele na temat oplat granicznych: http://community.ebay.pl/question/Transakcje-Mi%C4%99dzynarodowe/C%C5%82o-Vat-Za/2000001171?#msg2000... I tego http://community.ebay.pl/topic/Kupowanie-Za-Granic%C4%85/5-Pyta%C5%84-Od/1900002569
**************************************
Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Oplaty Celne

A te oplaty,ktory tam na stronie aukcii sa obliczone,oni ne odpowiada realnosci,tak?

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź