Telefon za ponad 1500zł, przelew zrobiony sprzedawca milczy od 6 dni.

Witam!

Mój problem wygląda następująco...

Zakupiłem telefon za sporoą sumę, zrobiłem przelew odd tego momentu sprzedający nie opowiada na wiadomośći. Czy jest sens szukać pomocy od ebaya? Czas dostawy do 10 listopada. Tylko martwi mnie to, że nie dostaję żadnego odzewu ze strony sprzedającego...  Dodam, że sprzedawca jest z Polski.

Pokaż cały temat

Witam,                                                                                                                                                                                           Jeśli płatność była przez PayPal to kasę odzyskasz. W ebay.pl nie istnieje ochrona kupujących i sprzedających. Możesz jedynie zgłosić ,że nie otrzymałeś przedmiotu. Sądzę ,że dokonałeś płatności przez PayPal ponieważ nie ma możliwości sprzedaży na eBay.pl nie udostępniając płatności PayPal. PayPal blokuje płatność do 21 dni na wniosek kupującego lub gdy jest transakcja z wysokim ryzykiem. Masz wtedy 100% szansy na odzyskanie swojej kasy. Trzeba założyć spór. Sprzedający musi wysłać przedmiot w ciągu 7 dni wg PayPal. Na eBay.pl możesz otworzyć spór po 4 dniach od transakcji. Kontakt ze sprzedającym chyba masz to możesz próbować wyjaśnić tę kwestię . Bank nie ma możliwości wycofania płatności przelewem. Bank ma możliwość wycofania płatności dokonanej kartą .  W drugim przypadku miałbyś możliwość szybkiego odzyskania pieniędzy na 100%. Trzecia możliwość zgłosić sprawę do KM Policji. Kasę odzyskasz po 12 miesiącach. To najprostrzy sposób i najbardziej wiarygodny. Bank może wysłać zapytanie do Banku Sprzedawcy. Operacja kosztuje 60 zł .Właściciel - Sprzedawca nie wyrazi zgody na zwrot płatności twojego przelewu i masz sprawę zamkniętą . Tylko zgłoszenie do KM Policji.                                                                                                 Pozdrawiam

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań