Kupujący chce zwrócić przedmiot

Proszę o podpowiedź-kupujący  z USA chce zwrócić przedmiot, podałam dane do wysyłki,jednak kupujący prosi o zwrot pieniędzy, dopiero zamierza wysłać przedmiot z powrotem. Czy jest to dla mnie bezpieczne? Co mam zrobić,wysłać pieniądze od razu,czy dopiero po otrzymaniu przesyłki? Liczę na szybką podpowiedź .Pozdrawiam użytkowników- Domi

Zaakceptowane rozwiązania (1)

Zaakceptowane rozwiązania (1)

Daj sobie spokój , to taktyka pajaców z USA i Canady , raptem towar się nie podoba , jak nie masz zaznaczone że przyjmujesz zwroty to może Cie w kant ... pocałować .

Jak masz gest to niech odeśle nadająć przesyłke rejestrowaną i po otrzymaniu oddasz pieniądze , w innym przypadku stracisz : towar i pieniądze.

 

Pozdrawiam

Odpowiedzi (2)

Odpowiedzi (2)

tzn. z jakiego powodu chce zwrócić? nie jesteś firmą więc nie masz obowiązku przyjmowac zwrotów jeśli klienta sie 'rozmyslił' zwłaszcza, że jest z USA, gdzie nie ma zdaje się żadnych regulacji dot. ochrony konsumentów

na przykładzie moich zwrotów z usa, anglii - nie ważne że ma się zaznaczone że nie przyjmuje się zwrotów itp., cokolwiek się nie spodoba kupującemu, nawet nie przeczyta opisu aukcji itd., bo myślał że to ładniejsze, jakakolwiek bzdura - to zakłada sprawę i ma ją z góry wygraną, trzeba mu przesłać kasę na zwrot, ma odesłać towar i ebay oddaje mu wszystko co zapłacił; jeżeli nie dasz kasy na zwrot (bo jest wielokrotnie droższy i się nie opłaca) to ebay i tak oddaje mu całą kasę i zostaje mu towar,

 

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay