Czy mnie okradziono?

Witam, 

jakieś 3 tygodnie temu zamówiłam dwa telefony o całkowitej wartości 4000zł. Kontaktowałam się ze sprzedawcą najepierw przez ebay, następnie przez wiadomości e-mail, bo tak było wygodniej. Wreszcie doszło do płatności bezpośrednio na konto sprzedawcy, ponieważ była to płatność w innej walucie. 

Od 2 dni Pani nie odzywa się do mnie, a telefony nadal nie przyszły... Czy myślicie, że przez konto, na które zostały wysłane pieniądze, policja zidentyfikuje tę osobę? 
Nie ukrywam, że zaczęłam się denerwować;(  

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (3)

Odpowiedzi (3)

Przepraszam Pana lub Panią. Jak mogłeś /aś zamówić telefony za 4000 zł ze swojego konta . Konto masz zupełnie nowe, zero transakcji i jesteś obecnie w UK. Zero śladu w twojej historii płatności i kupowania ,że odbyła się taka transakcja na eBay.                    Pozdrawiam

Witam ,                                                                                                                                                                                          Możesz spokojnie zgłosić już sprawę do Policji. Minęły 3 tygodnie od wpłaty na jej konto???  Zwykły przelew Bankowy do Banku w Unii Europejskiej wykonany do godz 14 w Polsce jest już na koncie klenta w Niemczech , Hiszpanii w ciagu 2 dni roboczych. Sprawa namierzenia takiej osoby jest trudna. Zgłaszasz do Policji sprawę oszustwa . Oni do Prokuratury. Prokurator wydaje nakaz i taka sprawa wędruje za granicę. Jak Prokurator umorzy sprawę to nigdy nie wyjdzie poza Polskę. Życzę powodzenia.

Witam

 

czy konto tej osoby jest nadal aktywne, masz link numer aukcji ? 

 

Na ebay nie płaci się przelewem jest to bardzo ryzykowne i wzbudza podejrzenia.

 

Jedyną słuszną opcją jest Paypal. 

 

Cięzko bedzie coś wskórać rób wydruki aukcji, przelewów i jeżeli sprzedający się nie odezwie udaj się na policję.

 

O ile platność była do jednego z krajów Uni europejskiem może komuś bedzie siechciało interweniować.

 

Pozdrawiam

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay