jak robic zakupy na ebay uk bez adresu w UK

depka_seal
Użytkownik
Hej, bardzo chcialabym kupwac na ebayu brytyjskiem. Wiem, ze czasami sie zgadzaja sprzedawcy wysylac do nas, ale czesto jestem w sytuacji, gdy znajduje dobra okazje i w krytycznym momencie okazuje sie, ze mam zablokowana mozliwosc licytacji. Czyli musze zalozyc konto na adres w UK, tak? Jak sobie radzicie, gdy jednak mieszkacie tu, w PL 🙂 wpisujecie adres cioctki z anglii? :D Wielkie dzieki za info!

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (7)

Odpowiedzi (7)

depka_seal
Użytkownik
abuquick, nie mam zadnych ostrzezen, zadnych negatywow rowniez kupilam juz sporo rzeczy w Anglii i to najczesciej w duzych ilosciach (po kilkanascie sztuk) chodzi mi o to, ze niektorzy sprzedawcy z Anglii moja automatycznie zaznaczona w formularzu wystawiania aukcji, wysylka TYLKO do Anglii i wtedy kupujacy zarejestrowani na adres Polski nie moga ich licytowac natknelam sie na to chodzac po ebayu angielskim, gdy odkrylam, ze wiele przedmiotow z opcja "wysylka: caly swiat" jest znacznie drozdza, niz te z wysylka tylko do Anglii. czyli moglabym kupowac interesujace mnie rzeczy taniej. jednak wielu sprzedawcow, zapytanych czy mogliby wyslac do Anglii, zgadza sie na to ale zapomninaja sciagnac te blokade i po prostu przez dzialanie systemu nie moge licytowac i wlasnie to chce jakos obejsc ale chyba nie ma innej opcji, tylko dodanie angielskiego adresu eh mimo wszystko dzieki za porady
Jak chcesz kupowac od osob ktore nie zgadzaja sie na wysylke do innych krajow?nawet jesli wpiszesz adres ciotki to ciotka bedzie musiala tobie przyslac paczke do Polski, bo innej opcji nie ma.Ja mam zalozone konto na ebayu w UK bo mieszkalam tam 12 lat i tez czasem cos sprzedawalam.Ustawialam sobie w aukcji ze nie zgadzam sie na wysylke do innych krajow.Wiec szukaj tylko sprzedawcow ktorzy godza sie wysylac do innego kraju niz UK
depka_seal - może masz jakieś ostrzeżenia z ebaya za niezapacone aukcje i to jest powodem że nie możesz licytowac na aukcjach. Jest taka blokada nie zezwalająca na zakupy osobą które za x aukcji w x okresie nie zapłaciły za aukcje.To może ustawic sprzedawca (zablokowac takich licytantów)
Ja jestem Polakiem mam konto założone na ebay pl i zrobiłem mase zakupów na UK i po co tu coś kombinowac.Polski login i hasło działa na wszystkich ebayach (można kupowac i sprzedawac za jego pomocą). Nie działa zdaje sie w Szwecji ale nie próbowałem.
depka_seal
Użytkownik
Hej Shaver, skorzystalam z rady i zalogowalam sie na ebay uk, rzeczywiscie login z pl dziala :) jednak wciaz nie moge u czesci licytowac czyli pewnie chodzi o to, ze czesc sprzedawcow z UK ma zaznaczona opcje, ze wysylaja tylko do UK. zatem osoba zarejestrowana w Polsce nie moze u nich licytowac. nie wszyscy maja zaznaczona opcje, dlatego u czesci Anglikow mozemy kupowac. mnie interesuje jak sobie poradzic z ta opcja. Teraz mam inne pytanie mam normalne polskie konto, podpietego do niego paypala i zakladam sobie konto na adres angielski. Czy ten adres bedzie mi do czegos potrzebny, jakos weryfikowany? musi byc taki sam jak na moim koncie w paypalu? Zastanawiam sie czy moge po prostu podac adres rodziny z UK w rejestracji. Dzieki za odpowiedz! B_B
fresh_op
Użytkownik
Witam. Mysle, ze po prostu w danych swojego konta musisz miec adres angielski. Obecnie mieszkam w Anglii i zeby cos tutaj kupic to musialem zmienic polski andres na aktualny angielski i wszystko bylo juz ok. 😉
Czyli musze zalozyc konto na adres w UK, tak? Nie, na eBay.co.uk obowiązuje login oraz hasło z PL możesz owszem tam się zarejestrować, ale musisz posiadać adres angielski Jak sobie radzicie, gdy jednak mieszkacie tu, w PL 🙂 wpisujecie adres cioctki z anglii? :D Nie, ja nie mam najmniejszych problemów z zakupami na brytyjskim ebay'u a kupuję tam i tylko tam
Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay