Zwrot pieniędzy przez Paypal

Czy ktoś znalazł się w podobnej sytuacji? 4 sierpnia wygrałam aukcję (figurka).Zapłaciłam przez Paypal. Ale do dnia dzisiejszego przesyłki z Anglii nie otrzymałam. Sprzedający próbując zwrócić mi pieniądze przez Paypal otrzymał odpowiedź , że w Polsce ich nie dostanę. Czy ktoś dostał zwrot pieniędzy z Paypala i jak to zrobić? Nie muszę dostać pieniędzy do ręki ale czy jest możliwość otrzymania ich na konto w Paypalu i przeznaczenia na zapłatę za inne wygrane aukcje?

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (2)

Odpowiedzi (2)

pomorzanin
Użytkownik
Mozna otrzymac zwrot przez Paypal jesli zostana spelnione dwa warunki: 1.zaplata nastapila przez Paypal 2. dokonujacy zwrotu korzysta z opcji zwrotu (REFUND)(a nie dokonuje nowej wplaty). Opcja zwrotu jest osiagalna poprzez opis transakcji (DETAILS) w czasie do 30 dni(chyba 30 dni?). Tak jest na Paypal.com ale wiem ze inne oddzialy w innych krajach moga kierowac sie innymi zasadami i regulacjami. Nie wszyscy tez wiedza o tej mozliwosci. Warto o tym przypomniec partnerowi w interesach poniewaz "refund" niweluje rowniez oplaty ktore wplata spowodowala dla przyjmujacego. W przypadku zwrotu (znam z autopsji)suma jest zwracana na karte ktora byla uzyta do zaplaty. Polski Paypal nie oferuje opcji utrzymania salda wiec pieniadze wracaja skad wyszly.
firmapl
Użytkownik
Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay