Oszustwo!!! Czy eBay pomoże????

stara_baba
Użytkownik
Około pół roku temu wygrałem aukcję na niemieckim ebay`u. Kontaktowalem sie z facetem po niemiecku, wymieniliśmy przynajmnniej kilka maili i po wspólnych ustaleniach uzgodniliśmy, że pieniądze wyślę przelewem. Tak zrobiłem. I towaru nie dostałem. Po ok. miesiącu koleś nękany mailami ode mnie w końcu sie odezwał i stwierdził, że towar wrócił do niego bo nie został odebrany. Poprosił o wpłatę na jego konto opłaty za przesyłkę raz jeszcze co uznałem za niesprawiedliwe. Następne dwa tygodnie nie odpowiadał na moje emaile. Po czym skradziono mi komputer - gdzie miałem adres e-mail do niego a w zakładce MÓJ eBAY aukcje można przeglądać tylko maksymalnie 30 lub 60 dni po zakończeniu. Jego dane osobowe widnieją w potwierdzeniu dokonanego przeze mnie przelewu. Po pewnym czasie przestałem sie interesować ta sprawą ale niedawno stwierdziłem, że być może pieniądze lub towar jest do odzyskania i zamierzam jutro wybrać się na policję. Czy mieliscie już taki lub podobny przypadek?? Czy moge liczyć na jakąkolwiek pomoc ze strony eBay??
Pokaż cały temat
Szajbon – opowiedz nam historię, jak dostałeś negatywa…??? Kupiłeś telefon u użytkownika arty5ta który posiada wszystkie komentarze pozytywne – poza tym jednym jedynym negatywem od ciebie (aktualnie to około 250 pozytywów)… Oto treść wystawionego przez ciebie negatywa: UWAGA OSZUST!PO WPŁ. STRACIŁEM CAŁ. KONT. ZE SPRZED! TOW. NIE ZGODNY Z OPISEM! Odpowiedź arty5ta : Please ignore this user. Ebay fraud unit notified. Hope it'll be taken off soon. Oto treść wystawionego negatywa przez arty5ta : Otrzymal telefon zgodny z opisem. UNIKAC SZEROKIM LUKIEM! Strata nerwow i czasu! Opowiedz nam lepiej historie jak to się stało, że masz 1 negatywny komentarz i dlaczego zasłużonym użytkownikom ebaja pakujesz negi??
Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay