Jak zmienic kraj?

nowszy
Użytkownik
Witam. Jako ze chwilowo mieszkam w Belgii, zarejestrowalem sie w tutejszym eBay-u. Moge sie zalogowac tez na Polskim, ale wszystkie instrukcje sa po holendersku(flamandzku), mozna zmienic 'kraj ojczysty' na eBay?

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (10)

Odpowiedzi (10)

Okazuje sie ze zdolnosc sprzedazy zalezy od miejsca rejestracji nicka. Rejestrowalem sie na ebay.com i moge sprzedawac na: ebay.it, ebay.co.uk, ebay.se, ebay.fr, ebay.pl, i ebay.de. Na innych nie wiem ale przypuszczam ze tez. Wniosek: rejestrujcie sie na oryginalnym Ebay.com. Kazde przepisywanie, dopiski, poprawki programu nie wychodza mu na zdrowie, jak widac...
dorotaz2005
Użytkownik
logowalam sie na ebay.pl i calala praca opisu szla na marne bo w efekcie nie moglam wystawic a z pomocy ebay.pl otrzymalam informacje ze na niemieckim sa oplaty i tam powinnam sie logowac do wystawienia przedmiotu lub zalozyc nowe konto na bezplatnym polskim wiec dalam sobie spokoj ze sprzedaza i sprzedaje na innym polskim portalu Ale mam wazne pytanie !!!! zdarzyla mi sie taka sytuacja (choc troche juz rzeczy kupilam na innym portalu i nie trafilam na oszustow) tydzien temu z "kup teraz" postanowilam kupic towar na ebay.pl i wybralam platnosc "za pobraniem" taka byla mozliwosc nawet w opisie , pomimo moich email do sprzedajacego , SMS-ow(bo taka tez byla mozliwosc a telefon nie odpowiadal) nie mam zadnej inforacji o towarze za to dzis dostalam informacje , ze nie wplacilam pieniedzy na konto choc nie wybralam takiej opcji a do tego doszly ostatnio sprzedajacemu dwa komentarze negatywne ze to oszust i choc pieniadze wyslane to towaru nie ma nie wiem czy mam czekac bo na pewno teraz wczesniej nie wplace pieniedzy ale czy moge otrzymac negatywna opinie czy mam poinformowac ebay ze towar nie wyslany ?
"moge wystawic przedmiot do sprzedazy tylko przez portal niemiecki i placic oplaty z tytulu sprzedazy, wiec niestety nie moge w Polsce sprzedawac" Alez mozesz w Polsce sprzedawac. Zaloze sie ze probowalas sprzzedac na polskim Ebay bedac zalogowana na niemieckim. Tak nie mozna. Mozna sprzedawac uzywajac swojego nicka na kazdym ebay. Trzeba sie tylko na tym ebay zalogowac na ktorym chcesz sprzedawac. Dowod: moje aukcje. Wystawiam i tu i tam tym samym nickiem. Sa one wyswietlane na jednej liscie. Aby wystawic te na .pl musialem zalogwac sie na .pl.
dorotaz2005
Użytkownik
tez sie zalogowalam w niemieckim ebay.de , wchodzac na polski i otwierajac "moj ebay" mam instrukcje po polsku i nie ma problemu z kupowaniem tylko ze sprzedaza poniewaz moge wystawic przedmiot do sprzedazy tylko przez portal niemiecki i placic oplaty z tytulu sprzedazy, wiec niestety nie moge w Polsce sprzedawac , na te same dane personalne nie moglam zalozyc drugiego konta w Polsce
nowszy
Użytkownik
Dobra, juz to przecwiczylem. Link zamieszczony wyzej dziala, ale najpierw trzeba w danych personalnych zmienic adres zamieszkania na Polske.
madelinka2
Użytkownik
No wasnie i ja mam ten sam problem co jeden z was, bo otoz mieszkam od nie dawna w niemczech i zarejstrowalam sie na ebay.de. oczywiscie moge przegladac strone z pl ale wszelkie sprzedaze i kupna musze dokonac w jezyku niemieckim a przyznam ze jest mi to nie na reke....
>>>nowszy Nic innego niz karta z Polski ci nie da chyba ze znajdziesz tam karte darmowa, bez oplaty rocznej. Notabene, pelna wersja Paypal da ci mozliwosc przyjmowania wplat (ich saldo jest oprocentowane...) + bedziesz mogl rowniez placic sprzedawcom z kontem PERSONAL.
nowszy
Użytkownik
Nie, kraj na wstepie jest wybierany po prostu zaleznie od strony eBay z ktorej je zakladasz (ja zalozylem z ebay.be), karty nie rejestrowalem jeszcze. Mozesz mi napisac, co by mi miala dac karta Belgijska oprocz konta na PayPalu?
pomorzanin
Użytkownik
Nie wiem czy mozna ale nie sadze bo kraj jest determinowany karta ktora uzywasz do rejestracji. Zamiast sie martwic tym, wykorzystaj pobyt i bedac tam zaluz sobie pelnowymiarowe konto Paypal. Karte kredytowa i moze konto czekowe. To sa rzeczy ktore tobie i twoim znajomym tutaj przydadza sie. A kraj... zaloz nowe konto w ebay.pl.
Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay